pondělí, 25 květen 2020 10:30

Festival Flamenco De Sofa podpoří španělské umělce

Autor:

Podpořit španělské flamenkové legendy se v průběhu června a července chystá Pražský festival Den flamenka. V rámci osmi představení mezinárodního online festivalu Flamenco de Sofa vystoupí sevillský tanečník David Pérez, mexická tanečnice Karime Amaya, držitel Grammy Nino de los Reyes nebo jedna z nejslavnějších španělských tanečnic současné flamenkové scény La Moneta. Cílem projektu je podpořit umělce ve Španělsku, které je jednou ze zemí nejvíce zasažených pandemií, a dostat pestrobarevné šaty tanečnic, energický pohyb či flamenkovou kytaru zpět na scénu.

 

11

 

Pražský festival Den flamenka, který každým rokem na podzim přiváží do hlavního města světové flamenkové hvězdy, přichází s mezinárodním online festivalem Flamenco De Sofa. Vznikl s cílem podpořit flamenkové umělce ve Španělsku. Diváci mohou představení a koncerty zhlédnout zdarma vždy ve čtvrtek v sedm hodin na sociálních sítích (ZDE) a přitom přispět dobrovolnou částkou pro konkrétní soubor či umělce. Záznamy budou k dispozici vždy do středy dalšího týdne. Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska jednotlivým souborům a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách.

 

2

 

„V České republice se velice rychle aktivovala umělecká scéna a kulturní život se na čas přenesl do online světa. Teď tyto zkušenosti chceme nabídnout Španělsku, kde to takto tolik nefunguje. Chceme podpořit klenot španělské kultury, který pronikl do celého světa a ten si ho zamiloval,“ říká ředitelka festivalu Karol Martincová.

Online festival otevře ve čtvrtek 4. června představení Puntal / Přesný virtuózního sevillského tanečníka Davida Péreze. Další červnový čtvrteční večer uvede festival Flamenco De Sofa brilantní tanečnici Karime Amayu s představením La Fuente / Pramen, které představila ve světové premiéře na festivalu v Praze před dvěma lety. Ve čtvrtek 18. června se mohou diváci těšit na rychle stoupající hvězdu současného flamenka a držitele Grammy Nina de los Reyes s představením Tierra / Země. O týden později, 25. června, uvede online stream tanečníka Antonia Molina “El Chora” s představením Aviso: Bayles de Jitanos. První červencový čtvrtek uvidí diváci dechberoucí představení Muy Especial jedné z nejslavnějších španělských tanečnic současné flamenkové scény La Monety, která vystoupila v roce 2017 v Praze na Dni flamenka. Za týden, 9. července, je v programu festivalu Flamenko De Sofa špičkový tanečník Pol Vaquero s představením Antojo a o další týden později 16. července se představí tanečník Adrián Santana v představení Simbiosis. Dva měsíce plné flamenka uzavře 23. července Mónica Fernández s představením Comadre, které otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše.

 

3

 

0

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.