sobota, 16 květen 2020 08:50

Jihočeské divadlo začíná od 8. června opět hrát.
Otáčivé hlediště v létě neotevře

Autorka:

Interaktivními prohlídkami a satirickou komedií Jiřího Havelky Společenstvo vlastníků obnoví svůj provoz Jihočeské divadlo. Od 8. června začne opět hrát pro veřejnost. Vstupenky na červnová představení je ale možné zatím pouze rezervovat, prodej začne až po zveřejnění podmínek pro provoz divadel. Ruší se ale naopak celá sezóna na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově. Čas bez publika využije divadlo k nutným opravám tak, aby nebyl ohrožen provoz příští rok.

 

5

 

V červnu nabídne Jihočeské divadlo veřejnosti inscenace z repertoáru činohry, baletu a Malého divadla. Diváci se mohou od pondělí 8. června mimo jiné těšit na satirickou hru Společenstvo vlastníků, psychologické drama Pod sněhem nebo taneční divadlo Tramvaj do stanice Touha. Baladu o českém snu Čechomoří uvede divadlo v derniéře. Kromě představení oživí program také interaktivní prohlídky divadla pro rodiny s dětmi od sedmi let. Vstupenky na červnová představení je možné zatím pouze rezervovat, a to e-mailem, telefonicky nebo v pokladně Jihočeského divadla. Prodej vstupného se uvolní bezprostředně poté, co vláda zveřejní podmínky pro provoz divadel.

 

6

 

Rada města České Budějovice schválila na začátku dubna zrušení všech představení sezony 2020 před Otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. „V běžné situaci bychom v červnu startovali sezónu na naší letní scéně v Českém Krumlově. Za současných podmínek jsme se rozhodli reagovat tak, abychom neohrozili provoz Otáčivého hlediště v roce 2021. Rádi bychom však divákům ukázali, že pro ně chceme hrát i letos v létě. Červen bude naším prvním krokem k návratu do normálního režimu divadla, na který se už všichni těšíme. Zveřejnění podmínek Vlády ČR k provozu divadel v příštích měsících sledujeme a pokyny budeme samozřejmě respektovat,” vzkázal divákům ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

 

3

 

Foto: Fb Jihočeského divadla, Alexandr Hudeček

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.