neděle, 10 květen 2020 08:56

Další koncert z cyklu Bacha na Mozarta! živě z barokní Káznice

Autorka:

Vůbec poprvé v kapli barokní Káznice v Brně na Cejlu vystoupí vokální soubor Czech Ensemble Baroque, v rámci projektu Káznice LIVE. Přímý přenos se koná ve čtvrtek 14. května od půl osmé na Facebooku Czech Ensemble Baroque. Záznam bude k dispozici na Káznici LIVE. Soubor vystoupí tentokrát bez orchestru a představí barokní autory coby zdroj inspirace jejich kolegům romantikům. Koncert je součástí 8. sezony cyklu BACHA NA MOZARTA!

 

0

 

Na koncertě zazní díla Heinricha Schütze, Franze Schuberta, Felixe Mendelssohna Bartholdyho, Henryho Purcella, Josepha Haydna, Luigi Cherubiniho, Hectora Berlioze a dalších. „Jsme moc zvědaví, jaký koncert bez interakce s publikem bude, ale pokusíme se využít své imaginace a naše posluchače si představíme. Bude to taky poprvé, co se na jednom koncertě alespoň symbolicky spojí naši fanoušci z Brna a Zlínského kraje, což je pro nás další výjimečný zážitek“ dodává sbormistryně Tereza Válková, která koncert povede. Mezi dalšími účinkujícími se objeví klavírista Jiří Hrubý, hráč na varhanní pozitiv Vít Bébar a sopranistka Markéta Böhmová. Vše už tradičně okomentují Bach s Mozartem v podání Luďka Randára a Radovana Krále.

 

2

 

Foto: Fb souboru Czech Ensemble Baroque

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.