pondělí, 03 únor 2020 08:00

Violoncellová soutěž o Cenu Gustava Mahlera 2020

Autorka:

2. ročník soutěže o Cenu Gustava Mahlera pro mladé violoncellisty se koná v sobotu 8. února 2020 v Jihlavě. Zúčastní se přes padesát přihlášených soutěžících ve věku do dvaceti pěti let, kteří přijedou z evropských zemí, z Taiwanu, Číny, Austrálie i Jižní Koreje. Celkem je zastoupeno 17 zemí světa. Soutěžní výkony bude posuzovat porota ve složení Petr Nouzovský, prof. Jan Hališka, prof. Miroslav Petráš, Jan Pospíšil a šéfdirigent Filharmonie G. Mahlera Jihlava Jiří Jakeš.

 

2

 

Organizátoři soutěžící rozdělili do deseti věkových kategoriích. Na nejlepší účastníky čekají koncertní příležitosti na různých místech České republiky i možnost účasti na Visegrad Music Masterclass ve slovenské Modre a na Třeboňských letních setkáváních. Loňský premiérový počin Institutu Gustava Mahlera našel v prostředí Jihlavy, ve kterém mladý Gustav Mahler prožil prvních patnáct let svého života, naplnění a pokračování. Projekt zároveň připomene letošní 160. výročí narození tohoto hudebního skladatele.

 

1

 

Foto: archiv Institutu Gustava Mahlera

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.