pondělí, 20 leden 2020 15:56

Pražský filharmonický sbor v přenosech Mezzo Live HD

Autorka:

Celkem pětkrát v tomto a následujícím týdnu mohou diváci stanice Mezzo Live HD zhlédnout záznam Německého requiem Johannesa Brahmse. Pod taktovkou Manfreda Honecka a po boku Izraelské filharmonie v něm účinkují Pražský filharmonický sbor, sopranistka Sunhae Im a barytonista Shenyang. Nahrávka byla pořízena během desetidenního turné sboru po Izraeli loni v dubnu.

 

15

 

Pražský filharmonický sbor je tradičním partnerem Izraelské filharmonie při uvádění velkých děl. Poprvé s ní vystoupil v roce 1993, ve Verdiho Requiem se Zubinem Mehtou. Se stejným dirigentem uvedl v Izraeli v červenci roku 2000 rozsáhlé Německé requiem Johannesa Brahmse. Na jaře loňského roku absolvoval Pražský filharmonický sbor několik koncertů v Izraeli pod vedením dirigenta Manfreda Honecka. Z těchto koncertů vznikl záznam pro stanici Mezzo Live HD, který je nyní od 18. ledna na programu vysílání stanice celkem v šesti uvedeních. Druhé je plánováno na čtvrtek 23. ledna na nočních 2:50, potřetí se vysílá v pátek 24. ledna odpoledne v 17:50, čtvrtý záznam bude odvysílán v sobotu 25. ledna večer ve 21:50. Poslední dvě uvedení bude možné zhlédnout příští pondělí a úterý.

 

4

 

Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka se nyní chystá na únorové turné do Hongkongu, kde uvede dva samostatné sborové koncerty. Navštíví předtím i festival děl Beethovena a Čajkovského v novém moskevském sálu Zarjadje, kde se představí společně s Velkým symfonickým orchestrem P. I. Čajkovského pod taktovkou Vladimira Fedosejeva.

 

1

 

Foto: Archivy KlasikyPlus a Pražského filharmonického sboru

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.