sobota, 02 listopad 2019 08:30

Koncert jako stvořený pro oslavu krás podzimu!

Autorka:

Předposlední koncert 16. ročníku cyklu koncertů staré hudby Barbara Maria Willi uvádí... se koná ve středu 6. listopadu od půl osmé v Konventu Milosrdných bratří v Brně. Jako host večera se představí výjimečný německý cembalista a muzikolog Jörg-Andreas Bötticher. Koncert pojmenovaný Jaro - léto - podzim v klávesách provede posluchače jarem baroka, kdy všechny formy teprve vznikaly, přes letní rozkvět Bachova světa až po podzimní dekadenci věku emocí.

 

5

 

Zazní díla Johanna Jakoba Frobergera, Johanna Caspara Kerlla, Johanna Pachelbela, Alessandra Pogliettiho, Johanna Sebastiana Bacha, Wilhelma Friedemanna Bacha i vlastní improvizace Jörga-Andrease Böttichera. Ten je spjat s nejdůležitějším institutem staré hudby, s akademií Schola Gregoriana Basiliensis. Pobývá přímo u zdroje nejnovějších výzkumů a změn interpretačních směrů. Kritiky uvádějí, že jeho spojení improvizace, bassa continua a sólové literatury je naprosto jedinečné a z jeho interpretace čiší čistota a hloubka osobnosti.

 

4

 

Závěrečný koncert cyklu s názvem "BaroBaroBaroko“ je na programu ve čtvrtek 5. prosince. Baroko v něm poodkryje své tajné stránky jako naději, napětí a smíření lásky, magické momenty v hudbě a radost z virtuosity. Pořadatelé koncertu lákají na to, že „extravagantní představy Rakušana Bibera, který utekl z kroměřížského dvora, se potkají s vášnivou výmluvností ušlechtilého italského génia Monteverdiho. Vivaldiho motorická energie narazí na svobodomyslnou smyslnost Barbary Strozzi. Lottiho shovívavý úsměv nad milostnými trablemi si možná porozumí s našimi vlastními zkušenostmi a snad pozvedne i koutky našich rtů.“ Účinkujícími koncertu, který uzavře celou barokní přehlídku, budou sopranistka Zuzana Barochová, altistka Dorota Grossová, instrumentalisté Michaela Koudelková na zobcové flétny, Vojtěch Jakl na barokní housle, Petra Machková-Čadová na barokní violoncello a tvář i srdce celého projektu, cembalistka Barbara Maria Willi.

 

6

 

Foto: Archiv festivalu

Tereza Kramplová

Pochází z klavírnické a divadelní rodiny. Díky rodinné manufaktuře KLIMA Piano, kterou založil její dědeček Milan Klíma, měla možnost aktivně reprezentovat pianina a klavíry špičkové kvality na veletrzích v Evropě i Americe. Po libereckém gymnáziu vystudovala klavír na Pražské konzervatoři a obor hudební management na Akademii múzických umění v Praze. Klasické hudbě se věnuje celý život, už od studií působí v nejužším týmu festivalu EuroArt Praha, kde mimo jiné v rámci agentury EuroArt rozjížděla kariéru Ivo Kahánkovi, Tomášovi Jamníkovi nebo Zemlinského kvartetu. Osm let působila na pozici manažerky Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, v současnosti je výkonnou ředitelkou festivalu Za poklady Broumovska a manažerkou projektů Broumovská klávesa a Letní hornové kurzy Broumov.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.