úterý, 21 květen 2019 10:33

Od zítřka do neděle ovládne Ostravu MOVE fest 2019

Autor:

Už po šesté proběhne v Ostravě mezinárodní festival tance, cirkusu a fyzického divadla MOVE fest, začne zítra 22. května a potrvá do neděle 26. května. Program se odehraje na Masarykově náměstí, v Cooltouru a v Domě kultury města Ostravy. Zítra festival otevře zábavné představení vhodné pro celou rodinu Běžkařská odysea pražského dua Bratří v tricku.

 

amazonky

 

Bratři v tricku sami sebe definuje takto: „Naší specializací je propojování technicky náročného žonglování s pohybem a výrazem. Snažíme se co nejméně kopírovat zkostnatělé cirkusové vystoupení a vytváříme moderní show. Naše vystoupení jsou stavěna tak, aby se diváci bavili nejen precizním žonglováním, ale i divadelní stránkou.“ Show na Masarykově náměstí začne v 17:30 a bude volně přístupná. 

Večer od sedmi hodin v Kulturním centru Cooltour proběhne sólové představení Radima Vizváryho s názvem VIP, které má být dokonalou pantomimou, doplněnou efektními iluzionistickými prvky, kdy se držitel ceny Thálie na jevišti symbolicky pohybuje v nápadném kožichu. „Pro tanečníky jsme v rámci workshopu připravili techniku mimu, resp. metodu Radima Vizváryho. Nabídneme i choreografické postupy pro současný tanec, a to s Markétou Jandovou. Diváky ovšem neochudíme ani o oblíbené diskuze s performery. Letos to budou Dvě deci o tancis redaktory Tanečních aktualit,“ dodává ředitelka festivalu Jana Ryšlavá. 

 

01

 

Ve čtvrtek 23. května, opět v Cooltouru, se v další sólové performanci představí Fin Jouni Ruutha v díle Nahkanaama (Kožená maska). Půjde o lehce šílenou novo-cirkusovou one-man show, která se nebojí černého humoru, ale dětem do 15 let bude nepřístupná. 

Experimentální pohybové divadlo v podání francouzského dua Cie Circoncentrique s názvem Respire (Dýchej) bude k vidění druhý den nastejném místě ve stejný čas, tak jako v sobotu premiérová inscenace Božena o první české aviatičce Boženě Lágerové Peterkové z dílny tří studentek z HAMU, které založily soubor Holektiv

 

Cie

 

Posledními dvěma vystoupeními budou v Cooltouru v neděli 26. května od 17 hodin sólový projekt a debut handicapované choreografky a performerky Markéty Stránské LeŤ a Kvartet s hudbou Clarinet Factory režisérky a choreografky Terezy Vejsadové. Závěrečné strhující představení progresivního tanečního umění Amazonky Lenky Vagnerové se odehraje v Domě kultury města Ostravy také v neděli od 19 hodin. MOVE fest 2019 organizuje Kulturní centrum Cooltour Ostrava.

 

Foto: David Konečný

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.