pátek, 15 září 2023 11:17

Večer na Dobříši se smyčci v dílech českých skladatelů

Autor:

Římskokatolická farnost Dobříš zve v neděli 17. září od devatenácti hodin do kostela Nejsvětější Trojice na koncert pořádaný v rámci cyklu Dobříšské večery hudby. Představí se soubor Musica Podberdensis ve složení Pavel Kopecký, Veronika Kopecká (housle), Ondřej Palkovský (viola) a Ondřej Kopecký (violoncello).

 

2023-09-15-Dobrisk-vecery-hudby-Musica-Podberdensis-01

 

Při koncertu zazní Smyčcový kvartet B dur od moravského skladatele, dirigenta a houslisty Pavla Vranického. Skladbou Josefa Suka, houslisty, skladatele, pedagoga, žáka a zetě Antonína Dvořáka, Meditace na staročeský chorál „Svatý Václave” se připomíná nadcházející svátek českého knížete a patrona české země. Vyvrcholením pořadu bude Dvořákův Smyčcový kvartet F dur, uváděný též jako „Americký”, od jehož vzniku letos uplynulo už 130 let.

Musica Podberdensis je v principu vokálně-instrumentální soubor, který se na hudební scéně objevil koncem roku 2008. Základem souboru jsou příbuzenské vztahy rodiny Kopeckých, které život zavedl do podbrdského regionu, odtud inspirace pro název tělesa. Vedle vystupování při různých příležitostech v tuzemsku i zahraničí se zaměřuje především na přinášení klasické hudby do koncertních sálů a kostelů Podbrdska.

 

Foto: archiv souboru

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.