úterý, 12 září 2023 13:09

Šest komorních koncertů ve smíchovském evangelickém kostele

Autor:

V období od 14. září do 14. prosince se koná šest komorních koncertů klasické hudby na půdě smíchovského kostela Českobratrské církve evangelické. Místní založili Komunitní prostor Smíchov s pravidelným kulturním programem. Projekt Šest na pětce využívá akustiky a atmosféry nově zrekonstruovaného interiéru. Cílem je kvalitní hudební produkce, setkávání, sdílení, dialog, podpora, aktivizace a terapie živou klasickou hudbou.

 

2023-09-12-sest-na-petce-01

 

Cyklus Šest na pětce zahájí 14. září Kukal Quartet, kvarteto, které bylo založeno teprve v roce 2020 členy Akademie komorní hudby pod vedením Tomáše Jamníka. V pondělí 9. října zahraje soubor Trigonum musicum, jehož členy jsou hobojista Symfonického orchestru Českého rozhlasu David Prosek, harfistka (taktéž SOČR) Lydie Härtelová a violoncellista České filharmonie Jan Keller. 27. října rozezní Komunitní prostor houslistka Tereza Horáková s cembalistou Jiřím Havrlantem. Horáková se zabývá interpretací zejména staré a soudobé hudby, což se promítne i na tomto koncertu. 9. listopad bude patřit HAMU Percussion Ensemble, pod uměleckým vedením Daniela Mikoláška. 30. listopadu se mohou posluchači těšit na dechové kvinteto Alinde Quintet, vítěze Bucharest International Music Competition a ODIN International Music Competition. Koncertní cyklus uzavře 14. prosince renomované české kvarteto Zemlinsky Quartet. Mimo jiné zvítězilo na mezinárodní soutěži smyčcových kvartet v Bordeaux, je laureátem Pražského jara a mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu a v Londýně.

 

2023-09-12-sest-na-petce-02

 

Obsahem doprovodných programů cyklu je společenství s truchlícími zasaženými ztrátou blízké osoby, sdílení zkušeností a pomoc se zpracováním ztráty na úrovni fyzické, psychické a spirituální v rámci spolupráce s kavárnou Loučení. „Díky projektu Šest na pětce vzniká v Praze nové netradiční koncertní venue. Svou terapeutickou nadstavbou sleduje jednu z linií vize Komunitního prostoru Smíchov – nabízet široké veřejnosti prostor k zastavení, naslouchání a čerpání sil k touze tvořit a žít,“ říká manažer projektu Jakub Šandera.

 

Foto: Facebook / Komunitní prostor Smíchov, Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.