pátek, 25 srpen 2023 13:27

Silné obsazení letošního Svatováclavského hudebního festivalu

Autor:

Největší festival staré a duchovní hudby v České republice, Svatováclavský hudební festival, se letos realizuje ve dnech 5. – 28. září a nabídne třiadvacet projektů, mezi nimiž bude i balet v kostele, barokní opera s loutkami, ale především koncerty uznávaných interpretů v chrámech celého Moravskoslezského kraje. Jubilejní dvacátý ročník nese podtitul „the best of SHF“ a bude přehlídkou napříč festivalovou historií.

 

2023-08-25-SHF-novy-rocnik-01

 

Velice si vážím našich rezidenčních souborů – nebudou chybět Collegium 1704, Collegium Marianum ani Český filharmonický sbor Brno s Petrem Fialou. Právě tato jedinečná osobnost hudební kultury oslaví osmdesáté narozeniny – jako poděkování i ocenění jeho práce, mu bude věnován závěrečný koncert festivalu, na kterém zazní jeho Stabat mater a Janáčkova Glagolská mše,“ uvádí ředitel a dramaturg Svatováclavského hudebního festivalu Igor Františák. V průběhu září dále vystoupí houslista Dmitrij Sitkoveckij společně s pianistou Janem Bartošem, violoncellista Christophe Coin, virtuosové Jiří Vodička i Josef Špaček či hornista Radek Baborák. Těšit se lze na tělesa jako Accademia Ottoboni, Pavel Haas Quartet, ale i crossoverový projekt Dana Bárty s Robert Balzar Triem a brněnskou filharmonií.

Jedním z monumentálních koncertů se v pátek 8. září stane uvedení Beethovenovy Mše C dur v novogotickém kostele v obci Ludgeřovice s Karlovarským symfonickým orchestrem a dirigentem Ondřejem Vrabcem (Jana Sibera – soprán, Václava Krejčí Housková – mezzosoprán, Jaroslav Březina – tenor, František Zahradníček – bas), podobně „nápadný“ bude koncert Barvy Francie, kdy v pátek 15. září zazní v Evangelickém Kristově kostele v srdci Ostravy díla Berlioze a Ravela v podání mezzosopranistky Isabelle Druet a orchestru PKF – Prague Philharmonia pod vedením Philippa Bernolda.

 

Foto: archiv SHF

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.