pátek, 18 srpen 2023 12:00

Hradecká filharmonie a open-air Koncert pro Hradec na náplavce

Autor:

Orchestr Filharmonie Hradec Králové v čele se svým šéfdirigentem Kasparem Zehnderem rozezní náplavku Eliščina nábřeží druhým letošním open-air koncertem, tentokrát s podtitulem El fuego latino – V ohni latinskoamerických rytmů. Mimořádný Koncert pro Hradec se na prahu nové, 46. koncertní sezony koná 23. srpna od půl deváté večer.

 

2023-08-18-Opena-Air-Hradec-Kralove-03

 

Večer sice započne dílem Johanna Strausse mladšího, i to však koresponduje s koloritem akce – jedná se o skladatelův Španělský pochod op. 433. Následují dvě díla vystavěná opět na španělské tematice, tedy suita č. 1 z Bizetovy Carmen (výběr), jejíž děj se odehrává ve městě Sevilla, a rapsodie pro orchestr España z pera dalšího Francouze Emmanuela Chabriera. Název koncertu je patrně inspirován dalším hraným dílem jediného přímo španělského autora na programu Manuela de Fally, od nějž zazní Čarodějná láska (El amor brujo) a Ohňový tanec (Danza ritual del fuego). Přes díla Josého Pabla Moncaya, George Antheila a Artura Márqueze pak večer dospěje až Ravelovu zpracování tematiky španělského lidového tance, totiž Bolera.

Místa k sezení při koncertu jsou situována na náplavce Smetanova nábřeží poblíž Tyršova mostu a připraveny budou také stánky s občerstvením. V případě nepříznivého počasí se koncert nekoná. „V takovém případě bychom informaci zveřejnili na našich stránkách a na Facebooku,“ ujišťuje stále čerstvě nový šéf hradecké filharmonie Vladimír Šrámek.

 

2023-08-18-Opena-Air-Hradec-Kralove-01

 

Foto: Facebook filharmonie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.