čtvrtek, 10 srpen 2023 16:22

Moravská filharmonie v zámeckém parku jako doprovod virtuosa

Autor:

David Garrett je jedním z nejuznávanějších houslistů současnosti. V České republice se několika tisícovkám diváků ukáže v pátek 11. srpna v prostředí zámeckého parku ve Slavkově u Brna. Spolu se sólistou své nástroje rozezní také hráči Moravské filharmonie Olomouc pod vedením svého šéfdirigenta Zsolta Hamara.

 

2023-08-10-MfO-David-Garrett-01

 

V rámci Iconic Tour 2023, turné houslového virtuosa, zazní oblíbené Čtvero ročních dob Antonia Vivaldiho, skladby Labuť či Danse Macabre Camille Saint-Saënse, Air Johanna Sebastiana Bacha, Dvořákův Romantický kus č. 1 a další. „Bude nám ctí vystoupit s tak vynikajícím houslistou," řekl šéfdirigent Moravské filharmonie Zsolt Hamar. „Těším se na sdílení hudby v tomto nádherném prostředí k nezapomenutelnému hudebnímu zážitku," dodal. Moravská filharmonie, založená v roce 1945, se těší mezinárodnímu uznání, které dokládá právě například zmiňovaným spojením s uměleckou hvězdou.

David Garrett, narozený v Německu, začal hrát na housle již ve čtyřech letech a brzy získal mezinárodní uznání. V průběhu své kariéry dokázal zaujmout publikum po celém světě inovativním přístupem k hudbě. Jeho nadšení pro hudbu a virtuózní dovednosti mu zajistily výsostní postavení v hudebním světě.

 

Foto: Christoph Köstlin

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.