neděle, 28 srpen 2022 08:41

FOK opět v open-air koncertu ve Valdštejnské zahradě

Autor:

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK se na začátku nové koncertní sezóny opět představí ve Valdštejnské zahradě. Oblíbený koncert pro všechny milovníky hudby se letos opět ponese ve filmovém duchu. K orchestru pod taktovkou Marko Ivanoviće se přidá také sopranistka Jana Šrejma Kačírková, a to ve středu 31. srpna v 17 hodin. Vstupné je dobrovolné.

 

0001

 

Za pomoci Senátu jsme před osmi lety obnovili smetáčkovskou tradici koncertů ve Valdštejnské zahradě. Co vše už za těch pár let její zdi slyšely a prožily! Sedm nádherných prosluněných happeningů s hity klasické a filmové hudby, zpívající a tančící publikum napříč generacemi i národy, ale i posmutnělý koncert jen pro televizní kamery nebo podvečer mohutně zkrápěný deštěm, kdy nejdůležitějším dramaturgem byl radar pohybu mraků,“ uvádí dramaturg FOK Martin Rudovský s tím, že orchestr se na toto magické místo rád vrací, protože Sala terrena poskytuje unikátní, a zároveň přirozené orchestrální zázemí.

Na programu bude letos opět filmová hudba. Návštěvníci se mohou těšit na melodie z filmů Tenkrát na Západě, Obchod na korze, Spalovač mrtvol nebo Goyovy přízraky. Zaznějí také známé skladby z oblasti vážné hudby, jako Brahmsova Akademická slavnostní předehra, Suita ze Špalíčku Bohuslava Martinů, Pohádka Josefa Suka a slavná árie Mařenky z opery Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany v podání Jany Šrejmy Kačírkové.

 

0002

 

Foto: Petr Dyrc

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.