pátek, 19 srpen 2022 08:52

Hudební festival Zlatá Pecka letos ve znamení Mozarta

Autor:

Šestý ročník Hudebního festivalu Zlatá Pecka začne už tuto neděli 21. srpna v 11 hodin, a to Slavnostní mší spojenou s hudebním programem. V chrudimském kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Mozartova duchovní tvorba, úvodní mši svatou bude celebrovat emeritní kanovník kolegiátní kapituly Všech svatých na Hradě Pražském a duchovní při kostele Panny Marie v Hradci Králové, vysokoškolský pedagog, historik a spisovatel Tomáš Petráček. V hlavním programu festivalu je celkem dvanáct představení, která se budou konat v Chrudimi, Holicích, Pardubicích a České Třebové. Festivalové pódium nabídne hudební produkci návštěvníkům chrudimského Resselova náměstí od úterý 23. srpna do neděle 28. srpna.

 

200

 

„Mozartova hudba bude hlavní náplní letošního ročníku festivalu. Skvostné árie Mozartových oper přednesou v pondělí 22. srpna přední čeští interpreti za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice, pod vedením Jiřího Rožně,“ uvádějí pořadatelé. Koncert ve Fibichově sále v Chrudimi je už vyprodaný, ale zájemci o krásnou hudbu mají ještě šanci dostat se na koncerty Pěvissimo a Talentissimo, které se budou rovněž konat v akusticky bezkonkurenčním prostředí Fibichova sálu.

Na rozdíl od řady jiných podobných akcí, které sází na dlouholeté stálice klasické hudby, Hudební festival Zlatá Pecka představuje publiku a hudební veřejnosti mladé umělce, kteří kromě svého talentu a vysoké profesionality přinášejí na pódium nadšení, vřelost a zaujetí pro svůj obor. Dagmar Pecková vytvořila pro začínající umělce s výrazným talentem dva projekty – Talentissimo pro mimořádně nadané děti ve věku do šestnácti let a Pěvissimo, sérii koncertů pro pěvce, kteří už jsou profesionálně činní a jejichž ambice oprávněně míří na české operní scény.

 

201

 

Dále festival nabídne inscenaci hry Amadeus, kterou bude chrudimská část festivalu zakončena. V ní se představí hned tři držitelé Ceny Thálie – Daniel Bambas, Petr Mikeska a Radim Madeja.

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.