pátek, 29 červenec 2022 09:27

Roman Hoza a Ahmad Hedar ve Sládkovském večeru na festivalu Rosa Bohemica v sobotu

Autor:

Festival Rosa Bohemica nabízí v letošním programu další koncert. Tentokrát se návštěvníci mohou vydat na letní sídlo do Vysoké u Příbramě, do místa, kam často a rád zajížděl Antonín Dvořák, ale i Josef Václav Sládek. Oba tyto velikány spojovala láska k Americe a společné přátelství s majitelem zámečku ve Vysoké, hrabětem Václavem Kounicem. Sládkovským večerem, jehož program budou tvořit zhudebněná díla Josefa Václava Sládka doplněná o písně Antonína Dvořáka, budou provázet mladí hudebníci – barytonista Roman Hoza a klavírista Ahmad Hedar. Zaznějí i velmi zřídka uváděné melodramy Josefa Bohuslava Foerstera. Při této příležitosti budou také vystaveny neznámé Sládkovy a Dvořákovy rukopisy. Koncert se koná v sobotu 30. července v místním Památníku Antonína Dvořáka od 19 hodin.

 

4

 

„Udělejte si hezký výlet do Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, navštivte jezírko, které inspirovalo Dvořáka k jeho Rusalce, prohlédněte si právě probíhající výstavu Do nového světa! mapující Dvořákovy a Sládkovy cesty do Ameriky a nechte se ukolébat sametovým hlasem Romana Hozy a klavírním uměním Ahmada Hedara ve slavných i méně známých písních českého romantismu,“ zvou organizátoři druhého ročníku festivalu.

Koncerty spojující zážitek z hudby s atmosférou netradičních historických míst nabízí festival Rosa Bohemica od 10. června. Letos zahrnuje celkem šestnáct akcí na třinácti místech a potrvá až do 15. listopadu. Projekty se konají ve Středních Čechách, stejně jako loni vstoupí částečně do Ústeckého kraje a nově festival navázal partnerství s městem růží, Blatnou. Jeden festivalový koncert se tedy odehraje i v kraji Jihočeském. Program festivalu si můžete prohlédnout zde.

 

Foto: Michal Bareš

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.