úterý, 05 červenec 2022 13:02

Projekt Classical Movements v Praze ještě nabídne dva koncerty a dvě Mozartovy opery

Autor:

Pořadatelé Classical Movements nabídnou ještě komorní a symfonický koncert a dvě operní představení – Mozartovu Figarovu svatbu a také jeho Dona Giovanniho. Projekt je součástí festivalu Prague Summer Nights, který reprezentují mladí hudebníci s cílem podporovat mír v celém světě.

 

115

 

Ve středu 6. července bude Sukova síň Rudolfina od 19:30 hodin patřit komorní hudbě. Hudebníci z Prague Summer Nights Festival Orchestra přednesou ve světové premiéře nový smyčcový kvartet Sylvie Bodorové, dále skladbu od Američanky Valerie Coleman, ale zaznějí i klasické kusy od Mozarta a Dvořáka.

Festivalový orchestr zahraje v sobotu 9. července ve Dvořákově síni Rudolfina, a to pod taktovkou Johna Nardolilla. Na programu je slavný Sibeliův Houslový koncert v podání Lauren Roth a Dvořákova Symfonie č. 9 Z Nového světa. Koncert začne v 19 hodin.

 

113

 

Národní divadlo bude hostit Prague Summer Nights Festival Chorus and Orchestra, a sice 14. a 15. července, vždy od 19 hodin. Pod taktovkami Timothyho Longa a Johna Nardolilla tam zaznějí opery Wolfganga Amadea Mozarta Figarova svatba a Don Giovanni.

 

112

 

111

 

Foto: Tucson Symphony Orchestra, archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.