pátek, 01 červenec 2022 16:46

Saxofony v Broumově

Autor:

Čtveřice rakouských saxofonistů Aureum Saxophone Quartett zavítá v rámci festivalu Za poklady Broumovska do kostela sv. Markéty v Šonově blízko polských hranic. Koncert se koná tradičně v sobotu, tedy 2. července od 18 hodin a vstupné je jako obvykle dobrovolné.

 

9005

 

Rakouský soubor Aureum Saxophone Quartett tvoří čtveřice mladých hráčů na saxofony. Soubor měl na festivalu Za poklady Broumovska vystoupit před dvěma roky, pandemie ale zkomplikovala pořádání akcí pro veřejnost, a tak jejich koncert zazněl alespoň online. Koncert je zaznamenán a k vidění na festivalovém YouTube kanálu. Teď v sobotu zazní siuta Z časů Holbergových Edvarda Griega (arr. Maarten Jense), Beethovenova Klavírní sonáta č. 8 c moll „Patetická“ (úprava Tetsuya Watanabe), Píseň pro Japonsko Stevena Verhelsta, Bist du bei mir, geh ich mit Freuden Johanna Sebastiana Bacha a tradicionály.

Festival přivítal první letošní návštěvníky v sobotu 25. června. Zahájily ho rezidenční umělkyně festivalu, harfistka Kateřina Englichová a Filharmonie Hradec Králové pod vedením dirigenta Andrease Sebastiana Weisera. Zazněla díla Clauda Debussyho, Maurice Ravela, Antonína Dvořáka, a premiéra skladby „Krajina paměti“, kterou vytvořil rezidenční skladatel Kryštof Marek přímo pro festival Za poklady Broumovska. Diváci měli jako každý rok možnost podpořit koncert dobrovolným vstupným, které na konci festivalu míří pomoci kostelům broumovské skupiny. První z třinácti koncertů vynesl částku 20.180 Kč.

 

9001

 

Foto: archiv souboru, Michal Sedláček

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.