neděle, 26 červen 2022 12:25

Klusymfonie Tomáše Kluse a FOK ve středu v Obecním domě

Autor:

Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK vystoupí s Tomášem Klusem v jeho orchestrálním projektu Klusymfonie. Písničkář se spojil se symfonickým tělesem a nabídne publiku známé a oblíbené melodie ve zcela jiném kabátě. Koncert pod vedením dirigenta Jan Kučery se bude konat ve středu 29. června od 19:30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu.

 

0008

 

Tomáš Klus se společně se svou doprovodnou kapelou Cílová skupina vrací na pódium koncertního sálu s orchestrem za zády. Publiku nabídne výjimečný večer se svými písněmi v orchestrální úpravě, jejímž autorem je Jan Lstibůrek. „Honza Lstibůrek se chopil přešívání kabátů mých zpovědí pro symfonický orchestr. Když mi poslal první a varoval mě, že ‚to zní v midi směšně‘, zavřel jsem se po prvním poslechu o samotě a brečel. Brečel jsem překvapením, radostí, pokorou, vděčností a těšením se,“ svěřil se Klus se svými pocity z nové podoby svých písní. Dramaturgie uvádí, že se totiž nejedná o aranže ledasjaké – jsou hráčsky náročné, plné sólových vstupů z orchestru, dokonale podtrhující emoce a náladu jednotlivých písní.

Pražské symfoniky povede dirigent Jan Kučera, který s Tomášem Klusem už v minulosti spolupracoval a návštěvníci koncertů FOK se s ním mohli setkat například na koncertech ve Valdštejnské zahradě nebo na rodinných setkáních Orchestr na dotek. Původní prosincový termín koncertu byl ze zdravotních důvodů zrušen. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

0009

 

Foto: Fb J. Kučery

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.