pátek, 24 červen 2022 08:36

Charkovské národní akademické divadlo opery a baletu M. V. Lysenka / Opera Východ v neděli v bratislavské Redutě

Autor:

Slovenská filharmonie v neděli 26. června přivítá v Redutě od 19 hodin ukrajinské umělce – členy symfonického orchestru, pěveckého sboru i sólistů Opery Východ z Charkova. Ti vystoupí pod taktovkou svého šéfdirigenta, zasloužilého umělce Ukrajiny, Dmytra Morozova.

 

100

 

Vojnová situácia v krajine umelcom nedovolí účinkovať na domovskej scéne v Charkivskom národnom akademickom divadle opery a baletu M. V. Lysenka / Opera Východ, ktorá bola založená v roku 1925. Je jedným z desiatich ukrajinských divadiel, ktoré získalo status národného divadla,“ uvádějí pořadatelé a dodávají, že ze sólových pěvců vystoupí Volodymyr Kozlov, Olena Šyriajeva, Serhij Kryžnenko, Julija Piskun, Serhij Zamycký, Olesia Mišarina, Ihor Bondarenko, Julija Antonová, Oleksandr Zolotarenko, Anna Danič, Serhij Hontovy, Júlija Forsiuk, Vjačeslav Strelkov, Mykyta Marynčak a Roman Gordieiev.

Program nedělního koncertu je sestaven ze známých operních árií a předeher Rossiniho, Bizeta, Verdiho, Pucciniho a mnohých dalších. „Nebudú chýbať diela ukrajinských skladateľov a ukrajinské ľudové piesne,“ doplňuje SF s tím, že výtěžek ze vstupného bude věnován právě umělcům z divadla Opera Východ.

 

Foto: Sf

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.