sobota, 11 červen 2022 08:59

Basista Peter Mikuláš v neděli v Bratislavě

Autor:

Přední slovenský basista Peter Mikuláš má za sebou řadu písňových recitálů v několika slovenských městech. Zítra, v neděli 12. června, za klavírního doprovodu Jany Nagy-Juhászové, která zahraje i sólově, zazpívá od 19 hodin v Zrcadlové síni bratislavského Primaciálního paláce.

 

111

 

„V úvode programu si vypočujeme tri intímne, krehké, no vokálne náročné piesne Ladislava Holoubka na básne Pavla Országha Hviezdoslava Spevy jesene s nostalgickou náladou. Nasledovať bude skladateľov cyklus Panpulóni, štyri humorné a detsky zábavné piesne na slová Miroslava Válka,“ uvádějí pořadatelé.

Z tvorby Pavla Haase zaznějí dvě Písně na slova čínské lidové poezie, které autor složil v letech 1943 až 1944 v terezínském ghettu. Ze Suchoňova cyklu Tři písně pro bas z roku 1984 zařadil Peter Mikuláš do svého programu Gioconditu na text Jána Smreka. „Koncert uzavrie výber ruských romancí Sergeja Rachmaninova. Typicky ruský piesňový žáner, často čerpajúci z ruskej ľudovej piesne, obľubovali mnohí predstavitelia ruského romantizmu,“ dokončují pozvánku organizátoři.

 

Foto: Marek Jančúch 

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.