pátek, 03 červen 2022 14:21

PKF — Prague Philharmonia i v příští sezóně s koncerty pro děti

Autor:

Čtyři tematické koncerty orchestru PKF — Prague Philharmonia věnované zejména dětským posluchačům se budou v sezóně 2022/2023 tradičně konat ve Dvořákově síni pražského Rudolfina. Tématem bude oslava hudby. Koncerty pro děti budou skrze hudbu vyprávět příběhy, které by slova těžko popsala. První koncert bude věnován baroku a ponese se na vlně králů tančících na velkolepých bálech se svými dvořany, ale i rojících se duchů z podsvětí. Další koncerty přibližujeme níže.

 

003

 

Druhý koncert bude veselý, lehký, kouzelný a především věnovaný Mozartovi. Následovat bude koncert hudby romantiků, který přenese dětskou duši do říše fantazie a snů. Sezónu nakonec uzavře rebelská rytmická moderna z počátku 20. století,“ uvádějí pořadatelé s tím, že díky této příležitosti mohou i ti nejmenší získat povědomí o historickém vývoji hudby a vybudovat si vřelý vztah k umění a kultuře velmi nenásilnou formou.

Opět jsme se s velkou péčí věnovali tomu, aby programy odpovídaly věku mladých návštěvníků, ideálně chceme, aby zaujaly i temperamentní neposedy,“ vysvětluje speciální formát režisér dětských koncertů PKF Jiří Austerlitz, který v minulosti za své inscenace pro děti získal řadu ocenění jak u nás, tak i v zahraničí. Ten je spolu s Michaelou Vyoralovou novým tvůrčím týmem koncertů této abonentní řady. Průvodci úvodního koncertu na pódiu Rudolfina budou oblíbení herci Magdaléna Borová, která působí v Národním divadle, a Daniel Šváb, který je hercem divadla Minor.

 

001

 

Koncerty pro děti se v devětadvacáté sezóně budou konat vždy o víkendu – Ohnivé baroko v neděli 16. října 2022, Čarující Mozart v sobotu 28. ledna 2023, Putování krajinou snů v neděli 2. dubna 2023 a Drzá moderna v sobotu 29. dubna 2023. V každém z těchto termínů si mohou zájemci vybrat, zda navštíví koncertní řadu D od 10 hodin, nebo E začínající v pravé poledne. „Na tyto přibližně hodinové koncerty jsou zvány děti ve věku od čtyř let a není vůbec třeba, aby měly předchozí hudební průpravu. Doprovodit je může kdokoliv, zážitek zaručen celé rodině,“ zve PKF — Prague Philharmonia.

Kromě zmiňovaných koncertů pro děti orchestr pořádá také koncerty pro školy nebo soutěže pro mladé talenty a vede i nejstarší dětský hudební klub v Praze. V klubu Notička se o víkendech scházejí děti od čtyř do čtrnácti let, v rámci Notičkové přípravky pro děti od tří let se spolu se svými ratolestmi mohou zapojit i rodiče.

 

004

 

Foto: archiv PKF

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.