středa, 11 květen 2022 12:40

Martinů fest Polička začíná ve čtvrtek a potrvá týden

Autor:

Pětadvacátý ročník tradičního festivalu Martinů fest Polička se bude konat od čtvrtka 12. května a potrvá přesně týden. Skladatelovu tvorbu, ale nejen ji, připomene řada koncertů a doprovodné projekty. Celý program festivalu je součástí koncertního abonentního cyklu Klasická hudba a MY 2022. Kompletní informace najdete zde.

 

001

 

Ve čtvrtek 12. května v 17 hodin představí díla Bohuslava Martinů předseda spolku Náš Martinů pan Jaroslav Novotný,“ uvádějí pořadatelé s tím, že v pátek 13. května v 17 hodin se bude už tradičně konat pietní akt u hrobu Bohuslava Martinů. Krátký program návštěvníkům připraví mužský pěvecký sbor Bohuslava Martinů města Poličky. V 18 hodin následuje Zahajovací koncert Martinů festu, kde se představí violoncellistka Natálie Trávníčková v doprovodu Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením Ondřeje Soukupa. „Těšit se můžete mimo jiné například na Koncert pro violoncello a orchestr č. 1, H. 196 Bohuslava Martinů,“ zve dramaturgie.

 

002

 

Nedělní večer 15. května bude patřit opernímu recitálu sopranistky Gabriely Beňačkové a jejího hosta, tenoristy Jakuba Pustiny, a také klavíristky Marty Vaškové. Zaznějí operní árie českých skladatelů, písně Bohuslava Martinů či skladby pro klavír.

V pondělí 16. května v 19 hodin je na programu komponovaný pořad na počest Vítězslavy Kaprálové. „Uměleckým přednesem zaujme Taťjana Medvecká a o hudební produkci se postará Kapralova Quartet. Hudební skladby pro smyčce, a to význačných autorů především českých, zahrají Veronika Panochová, Simona Hurníková, Eva Krestová a Simona Hečová,“ informuje festival a dodává, že ve čtvrtek 19. května v 19 hodin představí basbarytonista Boris Prýgl repertoár světových i českých skladatelů, a to za klavírního doprovodu Marty Vaškové.

 

003

 

Foto: archiv Centra Bohuslava Martinů v Poličce, archiv KkUH

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.