středa, 04 květen 2022 13:20

Talentinum 2022 začíná už ve čtvrtek

Autor:

Šestadvacátý ročník mezinárodního hudebního festivalu mladých koncertních umělců Talentinum 2022 začíná zítra, ve čtvrtek 5. května. Jeho koncerty, které pořádá Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, se budou konat až do 20. května.

 

111

 

Ve čtvrtek 5. května se od 19 hodin ve Velkém sále Kongresového centra Zlín koná Slavnostní koncert Talentina 2022, jehož hlavními tvářemi budou tentokrát Josef Špaček a Leoš Svárovský – v obou případech umělci, kteří se tohoto festivalu zúčastnili ještě v době, kdy se o nich teprve hovořilo jako o vycházejících hvězdách na českém hudebním nebi.

Josef Špaček, v současnosti jeden z nejvyhledávanějších českých houslových virtuózů, se vůbec poprvé představil na Talentinu před patnácti lety, kdy tehdy jako dvacetiletý naprosto okouzlil svojí oslňující virtuozitou přítomné zlínské publikum v bývalém Domě umění,“ představují umělce pořadatelé s tím, že tentokrát v jeho podání zazní skvostná Španělská symfonie pro housle a orchestr Édouarda Lala a program koncertu doplní Divertimento pro orchestr původem švýcarského skladatele Pierra Wissmera a nestárnoucí Patetická symfonie Petra Iljiče Čajkovského. Dirigentské taktovky se ujme hlavní hostující dirigent Filharmonie Bohuslava Martinů Leoš Svárovský, který se poprvé, tenkrát jako flétnista, zúčastnil festivalu Talentinum už v roce 1986.

Další koncerty Talentina situované do Velkého sálu Kongresového centra ve Zlíně se odehrají 12. a 19. května. Program a více informací najdete zde.

 

444

 

Foto: Dominik Bachůrek

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.