pátek, 22 duben 2022 11:41

Orchestr mladých z Police nad Metují míří na Moravu

Autor:

Mladí hudebníci z Police Symphony Orchestra připravují svůj první koncert v hanácké metropoli. V sobotu 23. dubna zahrají v sále olomoucké Reduty. Program bude pestrý, od klasiky, přes filmové melodie, až po známé písně v podání kmenových zpěváků Honzy Sklenáře, Karolíny Soukupové, Venduly Příhodové a Karla Teleckého. Orchestr prožívá už dvanáctou sezónu.

 

0001

 

Podle zakladatelky orchestru Petry Soukupové nebyla volba Olomouce úplně náhodná: “Uvolnil se nám termín pro koncert a přemýšleli jsme, jestli vsadit na jistotu a zahrát tam, kde už jsme byli, nebo zkusit něco nového, neznámou destinaci. Olomouc nám padla hned do oka. Moc se těšíme do další části republiky, kde jsme ještě neměli šanci koncertovat.

V rámci této sezóny Police Symphony Orchestra také zakončí hudební festival Smetanova Litomyšl. Poté se vypraví na letní pouliční buskingové turné po několika evropských metropolích, které zakončí na pražském Výstavišti 17. července koncertem s artisty z Cirku La Putyka. V polovině září pak orchestr nabídne už šestou benefici, tentokrát na letišti v Broumově - Martínkovicích

 

0002

 

POLICE SYMPHONY ORCHESTRA založila v roce 2010 v Polici nad Metují tehdy čerstvě patnáctiletá Petra Soukupová se svým bratrem Jakubem. Dnes orchestr působí pod vedením dirigenta Joela Hány a sdružuje mladé muzikanty a další pomocníky z celého Královéhradeckého kraje. V roce 2023 se na plátnech kin objeví celovečerní dokument mapující život orchestru. Snímek už třetí rok vzniká v koprodukci s Českou televizí.

 

Foto: archiv orchestru, Michal Bareš

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.