pátek, 22 duben 2022 08:44

Hollywoodští skladatelé v Praze od soboty do úterý s workshopy, lekcemi a přednáškami

Autor:

V termínu 23. až 26. dubna se bude v Praze konat Composers Summit, na němž skladatelé hollywoodské filmové hudby osobně povedou speciální workshopy, lekce a přednášky. Dorazí například držitel pěti cen Emmy Jeff Beal, majitelka Grammy Nancy Schwartz, autor hudby k filmům Noční můra v Elm Street nebo Spider-Man 3 Christopher Young, zakladatel Spitfire Audio Christian Henson nebo autor hudby k oceňovanému filmu Šarlatán Antoni Komasa Łazarkiewicz. Vyvrcholením Soundsgate akce bude koncert filmové hudby orchestru PKF – Prague Philharmonia, který budou hollywoodští skladatelé osobně dirigovat, a to v úterý 26. dubna od 19 hodin v Kongresovém centru.

 

008

 

Jedna z největších hudebně-produkčních událostí ve střední Evropě Composers Summit nabídne po čtyři dubnové dny na několika pražských lokacích sérii speciálních workshopů, přednášek, lekcí a debat se světově uznávanými skladateli. Tematicky se budou věnovat například kompozici, hudební dramaturgii v audiovizi, aranžování, orchestraci, technikám natáčení, digitální produkci a jejím trendům, hudebnímu softwaru a hardwaru nebo spolupráci skladatelů s filmovými režiséry a dalšími profesionály z audiovize.

Jsme nadšení, že naše pozvání na Composers Summit do Prahy přijaly světové hvězdy hudby v audiovizi jako je například Jeff Beal, který je autorem hudby k Netflix sérii House of Cards, držitelka Grammy Nancy Schwartz nebo dvorní orchestrátor Johna Williamse Conrad Pope, jenž má na svědomí orchestrace k filmům jako Harry Potter a Relikvie smrti 1 a 2, Star Wars, Doba ledová, Matrix nebo Hobit,“ uvádí za pořádající společnost Soundsgate Alexandr Smutný s tím, že speciální je také příjezd zakladatele Spitfire Audio Christiana Hensona. „Věříme, že domácím skladatelům, profesionálům v audiovizi a dalším hudebním nadšencům přinesou workshopy a diskuze s tak obrovskými jmény cenné zkušenosti a neopakovatelné zážitky,“ dodává.

 

004

 

O zkušenosti z praxe se podělí také zástupci domácí umělecké scény. Například držitel Českého lva a lídr vokálního souboru Skety Petr Wajsar, autor hudby k sérii videoher The House of Da Vinci 1 a 2 Tomáš Živor, Dominik Svoboda, Matúš Luhový, Zuzana Michlerová, David Hysek nebo Jiří Hradil.

 

002

 

Na programu úterního koncertu budou melodie k seriálovému hitu House of Cards, filmu Spider-Man 3 nebo Mimi šéf (The Boss Baby). V rámci koncertu proběhne také několik světových premiér a bude předána cena OSA za celoživotní dílo české skladatelské legendě hudby Eliu Cmíralovi, který také přijal pozvání.

 

0003

 

Foto: archiv projektu, Pixabay

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.