neděle, 10 duben 2022 13:08

Koncert pro čtyři harfy Břevnovských hudebních setkání v úterý

Autor:

Sedmá koncertní sezóna Břevnovských hudebních setkání pokračuje v úterý 12. dubna v 19 hodin dalším koncertem. V kostele Církve československé husitské ve Wuchterlově ulici v pražských Dejvicích se bude konat Koncert pro čtyři harfy, v němž harfistka Jana Boušková, sóloharfistka České filharmonie a profesorka HAMU a Royal College of Music v Londýně, představí své čtyři studentky a další hosty. Zazní také premiéra nové skladby Jaroslava Krčka.

 

777

 

Harfistky Adéla Bilanová, Kateřina Valášková, Roxana Hädler a Aneta Pávková zahrají skladby Wolfganga Amadea Mozarta, Franze Liszta a Fryderyka Chopina v úpravách německého skladatele Williho Märze a také Smetanovu Vltavu v aranži Stanleyho Chaloupky v originální sestavě čtyř harf. V dalším programu vystoupí v sólových skladbách také synové Jany Bouškové, houslisté Filip a David Kubitovi.

Vrcholem koncertu bude premiéra kompozice Suita semplice č. 3 skladatele a také zakladatele a uměleckého vedoucího souboru Musica Bohemica Jaroslava Krčka. V tomto díle se k předchozím interpretům připojí hobojistka Gabriela Krčková.

 

555

 

Foto: Fb České filharmonie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.