pátek, 25 březen 2022 11:24

Victoria Ensemble zítra v kostele ve Smilových Horách

Autor:

Vokálně-instrumentální soubor Victoria Ensemble pokračuje svou koncertní sezónou nazvanou Hlasy tří světů na pomezí tří krajů. Koncerty se konají ve Středočeském kraji v okolí Vlašimi, v západním cípu kraje Vysočina a v severní části kraje Jihočeského. Jak už napovídá samotný název, hlavními protagonisty jsou lidské hlasy. V průběhu sezóny se posluchači mohou těšit z cyklu tří barokních koncertů v podání zakládajícího souboru. V květnu pak těleso vystoupí na festivalu vokální hudby. Ten představí celou řadu výjimečných umělců a hudbu všech stylových období. První ročník pokračuje třetím koncertem zítra od 18 hodin v kostele Rozeslání svatých Apoštolů v obci Smilovy Hory na Táborsku. Victoria Ensemble se tentokrát představí v komorním obsazení s posluchačsky oblíbeným programem s názvem G. F. Händel: Biblické náměty.

 

1111

 

Koncertní sopranistka a zakladatelka souboru Viktorie Dugranpere vystoupí v doprovodu hráče na barokní housle Jiřího Sychy a cembalisty a varhaníka Ondřeje Bernovského. V tomto nestandardním komorním obsazení zaznějí virtuózní árie z vybraných oratorií Georga Friedricha Händela, vyprávějící zejména dramatické příběhy starozákonních postav.

Na tento program se vždy těším speciálně, neboť Händela jsem si zamilovala již ve svých pěveckých počátcích. Jeho hudbu považuji za nesmírně líbeznou, vznešenou a intelektuální, ale zároveň je velmi přístupná publiku,“ říká Viktorie Kaplanová Dugranpere a vyzdvihuje své kolegy: „Je mi ctí, že při tomto projektu mohu spolupracovat s tak skvělými muzikanty a sólisty. V tomto komorním obsazení vytváříme jakési malé drama obsahující skrytou linii velikých starých příběhů.

„G. F. Händel: Biblické náměty“ je závěrečným koncertem cyklu. Po něm následuje festival vokální hudby, který začíná 6. května v kostele svatých Petra a Pavla v Ledči nad Sázavou. Tam se bude od 21:30 hodin konat unikátní projekt pěveckého dua Kchun s názvem Purgatio, propojující gregoriánský chorál, kresbu světlem a mluvené slovo.

 

1112

 

Foto: archiv souboru Victoria Ensemble, archiv KlasikyPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.