středa, 12 leden 2022 08:02

Klavírní soutěž pro mládež Broumovská klávesa spustila registraci přihlášek

Autor:

Od pátku 1. do neděle 3. dubna se bude v Broumovském klášteře konat dvanáctý ročník mezinárodní soutěže Broumovská klávesa, určené pro mladé klavíristy do sedmnácti let. Vítězové čtyř kategorií rozdělených dle věku získají nejen finanční odměny, ale především možnost vystoupit živě před publikem, a to na letním hudebním festivalu Za poklady Broumovska a na slavnostním koncertu laureátů v pražském Rudolfinu na podzim tohoto roku, který je již tradiční součástí soutěže. To vše také za doprovodu vybraných regionálních symfonických orchestrů. Pořadatelé právě spustili registraci na svém webu www.broumovskaklavesa.cz. Přihlášky je možné podávat až do 23. března 2022.

11114

 

Po roce opět srdečně zveme mladé hudebníky na 12. ročník mezinárodní soutěže pro mladé klavíristy Broumovskou klávesu. Doufáme, že letos proběhne v normálním režimu. Těšíme se na všechny přihlášené soutěžící a jsme zvědaví, jaký pokrok udělali mladí hudebníci během uplynulého roku,“ uvedl umělecký ředitel soutěže, klavírista Ivo Kahánek, který usedne i v odborné porotě. Vedle Kahánka v ní budou další významní čeští klavíristé a představitelé předních hudebních institucí. Předsedou poroty bude intendant Akademie klasické hudby a Mezinárodního festivalu Dvořákova Praha Jan Simon, dále se zúčastní generální ředitel České filharmonie David Mareček, vedoucí oddělení klávesových nástrojů Pražské konzervatoře Milan Langer a Eliška Novotná, profesorka Fakulty umění Ostravské univerzity.

 

11115

 

Termín Broumovské klávesy jsme letos zvolili před velikonočními svátky. Soutěž proběhne na samém začátku dubna a bude tak jednou z prvních podobných akcí tohoto roku,“ říká za organizátory manažerka soutěže Tereza Kramplová. Tento ročník přináší novinky v podobě dalších koncertních příležitostí pro mladé klavíristy, domácí porotu pak doplní zahraniční osobnosti. Ze zahraničních porotců přivítá soutěž polského pianistu a pedagoga vysoké hudební školy v Krakově Mariana Sobulu a rakouského pianistu a pedagoga Universität für Musik und darstellende Kunst Graz Markuse Schirmera.

 

Foto: archiv soutěže

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.