čtvrtek, 07 říjen 2021 11:00

Kühnův smíšený sbor vyhlašuje soutěž pro autory sborových skladeb

Autor:

Kühnův smíšený sbor vyhlašuje unikátní soutěž zaměřenou na vznik nových sborových skladeb. Projekt nazvaný Platform for Singing zaštiťuje přední soudobý norský skladatel, emeritní profesor Norské hudební akademie Lasse Thoresen. Soutěž začne během října, uzávěrkou pro odevzdání skladby bude poslední dubnový den roku 2022. Vítězné skladby budou slavnostně vyhlášeny během podzimu příštího roku na koncertě Kühnova smíšeného sboru na Novoměstské radnici v Praze. Tam se díla dočkají svého prvního provedení i záznamu, budou však žít i dál. Kühnův smíšený sbor je zařadí na svůj repertoár a noty budou vydány i v tištěné podobě. V rámci projektu Platform for Singing pak sbor uskuteční čtyři koncerty a řadu workshopů po České republice.

 

500001

 

Koncept je takový, že autoři bez věkového omezení zašlou svou skladbu pro smíšený sbor a cappella do soutěže anonymně. Mezinárodní pětičlenná odborná porota ve složení Jaroslav Brych, Miloš Orson Štědroň, Jan Ryant Dřízal, Roman Z. Novák a předsedající Lasse Thoresen pak do srpna příštího roku vybere vítěze.

Hlasové obsazení skladby se může pohybovat od klasického čtyřhlasu soprán, alt, tenor, bas po jeho variace. Skladby mohou ve svých jednotlivých částech využívat různá obsazení, požadovaná délka je do deseti minut. Každý autor může zaslat do soutěže pouze jednu skladbu, která nebyla dosud oceněna v žádné soutěži ani veřejně publikována, a partitura musí být napsána čitelně v počítačovém notačním programu. Předkládá se pouze elektronicky. „Přihláška je ke stažení na webových stránkách sboru www.kuhnchoir.cz,“ doplňuje iniciátorka projektu, muzikoložka a sopranistka Eva Velická.

 

50000

 

Foto: archiv Platform for Singing

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.