sobota, 02 říjen 2021 10:58

ZUŠ Open v neděli na zámku v Litni

Autor:

Zítra, v neděli 3. října, otevře liteňský zámek opět své brány umění. Bohatý odpolední program se bude konat v režii žáků základních uměleckých škol Středočeského, Plzeňského, Pardubického kraje i Prahy. Vše se odehraje v rámci celostátního festivalu ZUŠ Open pod patronací Magdaleny Kožené. V malebných prostorách zámeckého areálu se mohou návštěvníci těšit na populární a muzikálové melodie, jazz a swing, matiné s klasickou hudbou, výtvarné workshopy nebo výstavu. ZUŠ Open se díky podpoře paní Ivany Leidlové, zakladatelky neziskové organizace Zámek Liteň, koná v tomto krásném prostředí už potřetí. Výtěžek z dobrovolného vstupného bude věnován pro podporu opravy historické výklenkové kaple svatého Jana Nepomuckého v blízkosti kostela a zámeckého areálu. Pestrý program odstartuje na zámku Liteň a v jeho bezprostředním okolí ve 14 hodin. Více informací na www.zusopen.cz.

 

Liten1M

 

„Když mne oslovila Irena Pohl Houkalová ze ZUŠ Open s nabídkou spolupráce – neváhala jsem!“ uvádí Ivana Leidlová a doplňuje, že Zámek dlouhodobě podporuje mladé umělce. Zástupci Zámku Liteň jsou rádi, že v areálu můžou dát prostor mladým lidem, kteří se ve volném čase věnují umění – tanci, zpěvu, výtvarnému umění, fotografii či hře na hudební nástroj – a mají možnost v tomto tak inspirativním prostředí předvést široké veřejnosti, co se naučili a vytvořili.

 

DSC00420

 

Pořadatelé informují, že během nedělního odpoledne vystoupí v Litni pěvecké sbory, instrumentální soubory, včetně harf či kytar středočeských ZUŠ, a také oblíbená kapela ODDechovka ze ZUŠ Václava Talicha Beroun. Návštěvníci uvidí také originální pěvecké duo MAFI z Hořovic či soubor historické hudby a tance z pražské ZUŠ U Půjčovny. Tanečníci z berounské ZUŠ předvedou svou ladnost a autorské choreografie v zámecké zahradě. Bude se konat čaj o páté s koncertem klasické hudby, ve kterém se představí mladí talentovaní sólisté včetně absolventů Stipendijní Akademie MenART. „Těšit se můžeme na virtuositu mladých pianistů a kytaristů ze ZUŠ Říčany a Kladno, krásné hlasy mladých pěvců ze ZUŠ Beroun, Nýřany a Hořovice, nadějnou flétnistku ze ZUŠ Úničov a houslistku z Říčan. Čtyři interpreti patří taktéž ke stipendistům Akademie MenART, kde absolvovali či současně pracují pod vedením pěvkyně Kateřiny Kněžíkové a flétnisty Jana Ostrého,“ zvou na akci organizátoři s tím, že během celého odpoledne budou mít návštěvníci možnost projít si tematické výstavy výtvarných oborů ZUŠ Berouna a Kouřim. Ty podtrhnou krásu a malebnost prostředí zámeckých zahrad.

 

Liten2M

 

Pátý ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání, které déle než rok trvající pandemie citelně negativně zasáhla. Velkou část loňského školního roku byly základní umělecké školy zavřené. Proto se letošní ročník ZUŠ Open koná opět ve volném termínu od jara do konce kalendářního roku.

 

Foto: archiv ZuŠ Open

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.