středa, 29 září 2021 08:38

Moravská filharmonie nově s besedami s umělci před koncerty

Autor:

Moravská filharmonie Olomouc obohatí právě začínající koncertní sezónu novinkou. Svým abonentům i dalším zájemcům nabídne možnost účasti na besedách s protagonisty koncertů abonentních řad A a R. Besedy se budou konat v Mozartově sále vždy hodinu před začátkem koncertu, tedy od 18 hodin, a abonenti MFO na ně budou mít vstup zdarma. Ostatní zájemci se mohou zúčastnit také, a to za symbolické vstupné. Celkem pořadatelé naplánovali besed dvanáct a v jejich uvádění se budou střídat renomovaní moderátoři Jiří Vejvoda a Veronika Paroulková. Diskutovat budou se sólisty večera, dirigenty, dramaturgyní a otázky budou moci klást i návštěvníci.

 

kkhjgjgd

 

Vedení orchestru v besedách vidí další způsob, jak přiblížit a zatraktivnit svou nabídku pro posluchače, a věří, že moderované rozhovory s protagonisty večera, navíc v příjemném prostředí Mozartova sálu, budou zajímavým úvodem k hudebnímu zážitku. „Jejich návštěvníci budou mít možnost vidět a také komunikovat s umělci jinak, než jsou zvyklí a jak je znají z koncertního pódia,“ uvádí ředitel orchestru Jonáš Harman a srdečně zve všechny abonenty i ostatní posluchače.

První koncert, kterému bude předcházet beseda, je naplánován už na zítřek, tedy 30. září. Jedná se o koncert abonentní řady A, který nese název „Síla německého romantismu v průběhu času“. Je současně inauguračním koncertem hlavního hostujícího dirigenta Christiana Knüsela ze Švýcarska a v jeho průběhu zazní i světová premiéra skladby objednané Moravskou filharmonií Olomouc od otce dirigenta, pana Alfreda Knüsela. Sólistkou koncertu je houslistka Yoon-Hee Kim, která pochází z jihokorejského ostrova Čedžu. Vystupovala v rámci abonentních koncertů světoznámých orchestrů, mezi které patří například Královský filharmonický orchestr, Berlínští symfonikové, Stuttgartští filharmonikové a další.

 

102

 

Foto: Radovan Šubín, archiv Yoon-Hee Kim, KlasikaPlus

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.