pátek, 24 září 2021 12:53

ZUŠ Open chystá svatováclavský program v Neratově

Autor:

Žáci základních uměleckých škol Královéhradeckého a Pardubického kraje chystají na neděli pestrý program ke svátku sv. Václava. Začne v 10 hodin dopoledne v poutním místě Neratov a nabídne hudbu i výtvarné dílny. Akce se koná v rámci festivalu ZUŠ Open, který zaštiťuje Nadační fond Magdaleny Kožené. Vstupné je dobrovolné a vybrané peníze pak opět dostane Sdružení Neratov, které dlouhodobě pečuje o lidi s handicapem nebo těžkým životním osudem.

 

301

 

Program zahájí v 10 hodin poutní mše s hudebním doprovodem žáků a pedagogů, na které zazní Mše C Dur Charlese Gounoda. Později zahraje Safari Akordeon Orchestra ze ZUŠ Střezina a pěvecké uskupení ZUŠ Rychnov nad Kněžnou v novém prostoru – v sále Bistra u Proroka. Zazní také autorská verze Beethovenovy Ódy na radost z pera Marie Sommerové, která se stala znělkou letošního festivalu ZUŠ Open, a program uzavře slavnostní koncert Novoměstské filharmonie, orchestru bývalých i současných žáků a pedagogů ZUŠ Královéhradeckého kraje a sólistů. Začne v půl čtvrté odpoledne v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Hudební část navíc doplní výtvarné dílny pro děti.

 

Nofi006

 

V pořadí pátý ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open letos víc než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání, které pandemie citelně zasáhla. Velkou část minulého školního roku byly základní umělecké školy zavřené. Proto letošní ZUŠ Open rozprostřel svůj program od jara až do konce kalendářního roku. Program jednotlivých škol je průběžně aktualizován na webových stránkách www.zusopen.cz.

 

303

 

Foto: Fb a archiv ZuŠ Open

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.