pátek, 24 září 2021 08:41

Dílny Piccoli zítra v Kutné Hoře a v říjnu v Praze

Autor:

Nápaditý program plný hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem, dílny Piccoli, se bude konat v prostorách dvou významných galerií. Poprvé zítra v GASKu – Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, v neděli 17. října bude dílny hostit klášter svaté Anežky České – Národní galerie Praha. Nově bude součástí dílen pátého ročníku i dvoudenní setkání pro pokročilejší instrumentalisty pod vedením flétnistky Jany Semerádové a cimbalisty a folkloristy Jana Rokyty. Podrobný program najdete na www.collegiumdetem.cz. Registrace je možná na stránkách souboru Collegium Marianum.

 

104

 

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem profesionálních hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů. Patronát nad akcí převzal soubor staré hudby Collegium Marianum, který na ní spolupracuje s Národní galerií Praha a Galerií Středočeského kraje v Kutné Hoře. Dramaturgie si klade za cíl přiblížit hravou formou výtvarné a hudební umění, a to zejména dětem a mládeži ve věku od tří do osmnácti let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

 

103

 

„Přijďte si pohrát, skotačit a muzicírovat pod vedením zkušených lektorů a umělců,“ zvou pořadatelé a upozorňují, že na dílny je nutné se dopředu zaregistrovat, respektive zakoupit vstupenku. S výjimkou instrumentálních dílen žádné z nich nevyžadují předchozí hudební zkušenosti a jsou otevřeny všem dětem a rodičům.

 

105

 

Foto: Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.