sobota, 11 září 2021 16:54

Horn Fest Praha začíná streamovat videa z letošního ročníku

Autor:

Druhý ročník festivalu Horn Fest Praha začíná zveřejňovat videa z letošního ročníku, který se konal v květnu kvůli omezením ještě bez diváků. Záznamy koncertů budou postupně od tohoto víkendu zveřejňovány na Facebookovém profilu festivalu, a to každou sobotu a neděli od 11 hodin. Zahrají na nich Musica Florea a Marek Štryncl, Český hornový sbor a Aleš Bárta a samozřejmě zakladatel festivalu Radek Baborák.

 

2222

 

Radek Baborák založil Horn Fest Praha společně se svými kolegy v loňském roce a navzdory první vlně koronavirové pandemie festival nezrušil. Festival uspořádal alespoň prostřednictvím streamu, a to hned dvakrát, protože podobné podmínky panovaly i při letošním ročníku. Pro posluchače teď proto nachystal nahrávky ze tří koncertů. První vznikl v pražské Sukově síni ve spolupráci s violoncellistou Markem Štrynclem a seskupením Musica Florea. Diváci se mohou těšit na starou hudbu a zvuk přirozeného lesního rohu. Společně provedli méně známé skladby od G. Ph. Telemanna, F. Dandrieu, Ch. Pezolda a F. Fetise.

 

556

 

Následovat budou videa Českého hornového sboru, který doprovodil varhaník Aleš Bárta. Nahrávky vznikly v prostorách kostela sv. Anežky České na Spořilově na zcela nové varhany. Do několika nahrávek se zapojili i studenti letošní Akademie Horn Fest Praha, která se konala paralelně s festivalem. Sbor provedl několik renesančních skladeb, Preludium a fugu a moll J. S. Bacha, Intrádu M. Boka, Brucknerova Moteta, Mše sv. HubertaAndante od C. Saint-Saense a světová premiéra skladby od Nikol Bókové Heart of Gold napsaná právě pro tuto příležitost.

 

557

 

Na závěr festival nabídne nahrávky z koncertu s názvem Crossover Horn. Společně s Baborak Ensemble vznikly v Písecké bráně nahrávky skladeb od G. Faurého, O. Brouska, L. Shawa, C. Sagliettiho, N. Roty nebo třeba Suita z filmů slavného italského režiséra Felliniho. O záznamy koncertů se postaral kameraman a režisér Přemysl Havlík a tvůrce videí Jiří Vodička.

 

Foto: Artykel

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.