čtvrtek, 09 září 2021 08:55

Nová sezóna PFS začne zítra na Beethovenfestu v Bonnu

Autor:

Pražský filharmonický sbor otevře svou sedmaosmdesátou sezónu v německém Bonnu na Beethovenfestu. Sbor se v počtu osmdesáti zpěváků zítra, v pátek 10. září, připojí k Mahler Chamber Orchestra pod vedením dirigenta Maxima Pascala v Mahlerově Symfonii č. 2 c moll „Vzkříšení“. Symfonie, kterou Mahler tvořil téměř šest let a jejíž první větu dokončil v Praze, má v současné době téměř symbolický charakter, stejně jako byla skladateli impulsem pro jeho další umělecké směřování.

 

301

 

Generální ředitelka bonnského festivalu Nike Wagner, která byla patronka PFS v loňské sezóně, hodnotí sbor jako vynikající soubor s hlubokými kořeny v kulturní historii své země, který slaví úspěchy po celém světě.

V Praze se sbor poprvé v nové sezóně objeví 16. září, kdy na festivalu Dvořákova Praha, se sólisty a v doprovodu České filharmonie, zazpívá oratorium Svatá Ludmila. Koncert se koná v Katedrále svatého Víta a bude ho řídit Petr Altrichter. „Provedením Dvořákova oratoria Svatá Ludmila si připomeneme 1100. výročí tragického úmrtí svaté Ludmily na hradě Tetín. Koncert bude živě přenášen Českou televizí,“ uvádí vedení tělesa.

 

Foto: PFS / Daniel Havel

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.