středa, 25 srpen 2021 09:01

Hudební festival v kostelích Broumovska vrcholí

Autor:

Festival Za poklady Broumovska připravil na pátek a sobotu 27. a 28. srpna zajímavý program. Jeho vrcholem má být speciální páteční Bachovská noc za svitu svíček s violoncellistou Jiřím Bártou a sobotní koncert smyčcového Epoque Quarteta a kytarového Dua Siempre Nuevo. Ten ukončí letní hudební pouť po kostelích broumovské skupiny. Součástí doprovodného programu budou kytarové koncerty Alexandra Glize, prohlídky kláštera spojené s minikoncerty Tria Braunensis a divadlo pro děti v podání Naivního divadla Liberec.

 

100

 

„Doprovodný program festivalu Za poklady Broumovska odstartuje prohlídkami broumovského kláštera spojenými s minikoncerty broumovského souboru Trio Braunensis. Prohlídky jsou připravené na pátek a sobotu od 10 a 14 hodin,“ uvádějí pořadatelé s tím, že klášterní zahradu i kavárnu Café Dientzenhofer oživí v pátek a sobotu koncerty francouzského kytaristy Alexandra Glize. Pro děti přichystal festival sobotní divadelní představení v klášterní zahradě v podání Naivního divadla Liberec – one woman show s názvem Jak chodil Kuba za Markytou v 10:30 a v 15 hodin a Tři přadleny od 13 hodin. Vstupné na akce v zahradě je dobrovolné.

 

102

 

„Páteční celodenní program vyvrcholí speciálním nočním koncertem v klášterním kostele sv. Vojtěcha. Bachovská noc za svitu svíček přivítá od 21 hodin rezidenčního umělce festivalu, violoncellistu Jiřího Bártu, který uvede v sólovém recitálu výběr suit pro sólové violoncello Johanna Sebastiana Bacha,“ zvou na koncert organizátoři a doplňují, že sobota 28. srpna bude v broumovském kostele svatých Petra a Pavla patřit souborům Epoque Quartet a Duo Siempre Nuevo. Dramaturgie informuje, že Závěrečný koncert festivalu v broumovských kostelích zakončí v soudobě laděném programu téma léta, připomene Dvořákovo výročí a uvede také kompozici rezidenčního skladatele festivalu Tomáše Illeho. Převážně moderní repertoár zahrnuje originální díla i úpravy pro smyčcové kvarteto a dvě kytary. Duchovní prostor kostela svatých Petra a Pavla zaplní kromě skladeb českých autorů Martina Brunnera, Petra Wajsara a Štěpána Raka i Piazzollova Ave Maria. Vstupné na koncert je dobrovolné a výtěžek putuje tradičně na pomoc kostelům.

 

102

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.