úterý, 27 červenec 2021 09:13

Košická hudobná jar jde finále. Dnes zazní stará hudba, ve čtvrtek Čajkovskij

Autor:

Třetí, poslední týden pětašedesátého ročníku festivalu Košická hudobná jar nabídne dva koncerty. Do období anglické renesance, španělského, francouzského a italského baroka přenesou dnes návštěvníky historické hudební nástroje v synagoze ve Zvonárskej ulici. Závěrečný koncert festivalu v Domě umění bude ve čtvrtek patřit ruské violoncellistce Anastasii Kobekině a hudbě Petra Iljiče Čajkovského.

 

11

 

„Synagóga na Zvonárskej ulici ožije starou hudbou v utorok o 19:00. Návštevníci majú o podujatie aj vďaka príťažlivému miestu nesmierny záujem. Koncert s názvom Liutato in caprice prináša umenie dua Jakuba Mitríka, Richarda Závadu a ich hosťa Vladimíra Třebického. Špecifický zvuk vykúzlia renesančné lutny, barokové gitary, teorby a perkusie. Poslucháči sa ponoria do hudobných diel od renesancie až po neskorý barok,“ zvou na koncert pořadatelé.

 

111

 

Na závěrečném koncertu KHJ se po boku Státní filharmonie Košice představí ruská violoncellistka Anastasia Kobekina. „Zaznejú Variácie na rokokovú tému pre violončelo a orchester a jeho azda najslávnejšia Symfónia č. 5 e mol. Slávnostná udalosť sa uskutoční vo štvrtok 29. júla o 19:00 v Dome umenia,“ doplňují organizátoři s tím, že koncert bude řídit Rastislav Štúr.

 

112

 

Foto: archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.