sobota, 24 červenec 2021 11:57

Zítra končí festival a akademie Ameropa Music 2021

Autor:

Mezinárodní hudební maraton se uskuteční v neděli 25. července od 11 hodin ve všech prostorách Kláštera sv. Anežky České v Praze. Ukončí tak hudební festival a mezinárodní hudební akademii Ameropa Music 2021.

 

105

 

Po koncertě hostů od 11 hodin, na kterém Pavel Šporcl výjimečně vystoupí se svým bratrem, violoncellistou Petrem a Zemlinského kvartetem, zazní sólová a komorní vystoupení nejlepších studentů a výjimečně nadaných dětí. Celodenní maraton završí vystoupení harfového souboru a komorního orchestru účastníků, kteří doprovodí Pavla Šporcla,“ zvou na akci pořadatelé.

 

102

 

Pod uměleckým vedením a se Šporclovou garancí se za účasti českých i zahraničních umělců a pedagogů od 16. července uskutečnila v Praze a Brandýse nad Labem letní hudební akademie pro mladé umělce a pro děti letní hudební tábor Ameropa Music 2021. Součástí byl i festival, na kterém vystoupili hosté, pedagogové a účastníci akademie i tábora. Mezi pedagogy, kteří předávali mladým hudebníkům své znalosti a zkušenosti, byli například harfistka Kateřina Englichová, operní pěvkyně Pavlína Senič, akordeonista Vojtech Szabó, houslista Pavel Šporcl, ze zahraničních pak profesor akademie hudby v Jeruzalémě Lihay Bendayan, španělský klarinetista Sancho Sánchez Gil a další.

 

101

 

Foto: Fb Ameropa Music

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.