neděle, 20 červen 2021 09:04

Duo Englichová & Veverka živě zahájí koncerty v Novém zámku

Autor:

Hudbymilovné publikum se může těšit na koncerty klasické hudby v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí, nyní konkrétně na ten zahajovací z původní přeložené abonentní řady. Večer s názvem 15 let spolu bude patřit duu předních českých interpretů, harfistce Kateřině Englichové a hobojistovi Vilému Veverkovi, a to ve středu 23. června v 19:30 hodin v areálu zámeckého parku. Zazní hudba starých mistrů Františka Bendy, Wolfganga Amadea Mozarta, Maurice Ravela, Clauda Debussyho, Jana Hanuše Trnečka či Josefa Vejvody.

 

105

 

„Koncert Kateřiny Englichové a Viléma Veverky byl kvůli lockdownu a nařízeným omezením dvakrát přeložen, nejprve z 21. května 2020 na 23. října téhož roku. Ani tehdy se uskutečnit nemohl, a tak u nás nakonec duo špičkových sólistů zahájí opožděnou letošní sezónu ve středu 23. června. Velmi si vážíme laskavého přístupu našich abonentů a posluchačů, kteří více než rok trpělivě čekali a nepožadovali vrácení vstupného,“ uvedl majitel zámku František Kinský. S ohledem na aktuálně platné nařízení o možnosti organizování kulturních akcí s maximálním obsazením hlediště padesát procent se pořadatelé rozhodli koncert přesunout z vnitřních prostor Zrcadlového sálu do areálu anglického parku.

 

103

 

„Úplně poprvé jsem Nový zámek navštívil před dvěma týdny. Ačkoli jsem si původně myslel, že je zámek maličký, při osobní návštěvě jsem zjistil, že je dům doslova labyrintem umění, kde pohromadě najdete stálou expozici, galerijní i muzejní prostory,“ říká Vilém Veverka s tím, že přilehlý park nádherně kvete a akustika pod portálem, kde se koncert uskuteční, je perfektní. „S Kateřinou Englichovou se oba velmi těšíme na živý koncert v mimořádně krásném prostředí,“ dodal.

 

101

 

Foto: KINSKÝ Art Media s.r.o., Ilona Sochorová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.