sobota, 29 květen 2021 09:30

PKF – Prague Philharmonia zve na tři červnové koncerty

Autor:

Orchestr PKF – Prague Philharmonia přichystal na červen celkem devět koncertů. Z nich těleso zve zejména na sobotní koncert abonentní řady A 12. 6., ve kterém se jako sólista představí harfista Emmanuel Ceysson, a to pod taktovkou šéfdirigenta a hudebního ředitele PKF – Prague Philharmonia Emmanuela Villauma. Půjde vlastně o závěrečný koncert této sezóny a z Rudolfina ho bude přenášet Česká televize na programu ČT art od 20 hodin. Zazní hudba Erwina Schulhoffa, Alberta Ginastery a Antonína Dvořáka.

 

200

 

Dále pak dramaturgie akcentuje komorní koncert Cyklu soudobé hudby S v úterý 22. 6. v 19:30 hodin v experimentálním prostoru NoD, kde budou hosty orchestru skladatelé a instrumentalisté Petr Wajsar, Miloš Orson Štědroň a Slovenka žijící ve Vídni Jana Kmiťová. Ta je zároveň básnířkou a malířkou.

Posledním červnovým koncertem, který organizuje PKF – Prague Philharmonia, bude hudební setkání v barokním refektáři Profesního domu MFF UK, a sice v pondělí 28. 6. od 19:30 hodin. V programu komorní řady K vystoupí Belfiato Quintet a jeho hostem bude sopranistka Kateřina Kněžíková. Belfiato Quintet přednese v úpravě pro toto uskupení skladby Ludwiga van Beethovena, Paula Hindemitha, Maurice Ravela a George Gershwina. Kateřinu Kněžíkovou doprovodí v Juliině árii z opery Romeo a Julie Charlese Gounoda a v Zuzančině árii z opery Figarova svatba Wolfganga Amadea Mozarta.

 

201

 

Foto: Nike Martens, Tomáš Hejzlar

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.