úterý, 04 květen 2021 07:38

Festival Janáček a Luhačovice se přesouvá na příští rok

Autor:

Letošní, devětadvacátý ročník Festivalu Janáček a Luhačovice, který se měl uskutečnit od 12. do 17. července, pořadatelé přesunuli na příští rok. Důvodem byly nejasné podmínky pro konání akcí letos v létě a s tím úzce související nejisté tržby ze vstupného při vysokých nákladech festivalu. Ovšem, v pátek 16. července se místo plánovaného festivalu uskuteční alespoň jednodenní projekt s názvem Festivalové zastavení 2021, kterým bude připomenuta osobnost Leoše Janáčka a tradice festivalu.

 

1000

 

V Městském domě kultury Elektra pořadatelé nabídnou filmové zpracování komentovaného koncertu z pražského Rudolfina z cyklu Zajímavosti a záhady velkých děl slavných skladatelů. V programu zazní Janáčkova Sinfonietta, Českou studentskou filharmonii bude řídit Marko Ivanović a pořadem ze záznamu provede Petr Kadlec.

Poté v Informačním centru na kolonádě začne komentovaná vycházka po stopách Leoše Janáčka v Luhačovicích, kterou bude provázet Blanka Petráková a Luhačovický okrašlovací spolek Calma.

 

1002

 

Žesťová harmonie Zlín zahraje při Festivalovém zastavení, a sice u busty Leoše Janáčka, za účasti čestných hostů. Ve večerních hodinách pak dojde na Lázeňském náměstí ke koncertu Janáčkova komorního orchestru. Zazní Mozartova Malá noční hudba, Barberovo Adagio pro smyčce, Janáčkova Suita pro smyčce a suita Z časů Holbergových Edvarda Griega.

V hale Vincentka bude po celý červenec otevřená výstava výtvarných prací žáků ZUŠ Luhačovice s názvem Hudba dětmi malovaná a na kolonádě bude po celou dobu k vidění expozice Bedřich Smetana a Luhačovice. Vstup na jednotlivé programy bude volný.

 

10001

 

Foto: ilustrační - archiv festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.