pátek, 30 duben 2021 11:40

Deutsche Grammophon uvede zítra online Daniela Hopea z loňských Strun podzimu

Autor:

Loňský koncert britského houslisty Daniela Hopea na festivalu Struny podzimu s programem Vivaldi Recomposed od skladatele Maxe Richtera, které se odehrálo na plovoucí scéně přímo na hladině řeky Vltavy, nyní ve videozáznamu uvede prestižní label Deutsche Grammophon. Koncert, který 19. září loňského roku sledovalo více než tisíc diváků na plovoucím hledišti, v lodičkách, na nábřeží i z mostu Legií, bude ke zhlédnutí na platformě Deutsche Grammophon Premium zítra, v sobotu 1. května, ve 20 hodin. Možnost zakoupení virtuální vstupenky a další informace najdou zájemci zde. Festival zveřejní letošní program 25. května a prý opět dojde na některé projekty v kulisách Prahy.

 

121

 

„Na koncertu Hope for Prague / Prague Sounds, společně s britským houslistou Danielem Hopem zahrál český ansámbl Epoque Orchestra a cembalistka Katta. Vystoupení, které se uskutečnilo na plovoucí scéně v blízkosti Národního divadla a Slovanského ostrova, zaznamenalo mimořádný návštěvnický úspěch a mezinárodní mediální přesah,“ uvádějí pořadatelé s tím, že prostřednictvím mezinárodní televize TV arte a díky koprodukci s Českou televizí bylo vystoupení přenášeno do celého světa. Jednalo se o organizačně i produkčně nejnáročnější projekt v téměř pětadvacetileté historii festivalu. Jen plovoucí scéna na Vltavě se z vojenských pontonů z celé republiky stavěla na Vltavě téměř týden.

 

122

 

„Naše úsilí bylo odměněno mimořádným ohlasem, který daleko přesáhl hranice republiky a jenž byl skvělou reklamou na krásy naší metropole. Uvedení koncertu pod legendární žlutou značkou Deutsche Grammophon jen podtrhuje úspěch celé akce,“ těší prezidenta festivalu a autora projektu Marka Vrabce, který má v plánu s venkovními koncerty v kulisách Prahy pokračovat i v letošním roce. Zveřejnění programu letošního ročníku plánují pořadatelé na 25. května.

 

120

 

Foto: Petra Hajská

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.