pondělí, 19 duben 2021 11:00

Zítřejší online Koncert na přání Moravské filharmonie Olomouc

Autor:

Moravská filharmonie Olomouc chystá na zítřek 20. dubna od 19 hodin online koncert, jehož program si mohli posluchači sestavit sami. Původně se měl uskutečnit už 11. března, ale vzhledem k tehdejším epidemiologickým opatřením byl odložen, a tak ke koncertu dochází nyní. Bude ho možné sledovat na webu a YouTube kanále Moravské filharmonie Olomouc.

 

101

 

Pořadatelé uvádějí, že v sekci úvodní kratší dílo hlasující zvolili předehru k opeře Vilém Tell Gioacchina Rossiniho, jako koncertní skladba byl vybrán Koncert pro klavír a orchestr b moll, op. 23 Petra Iljiče Čajkovského, ve kterém se sólového partu ujme Marek Kozák, a v kategorii velká hudební forma získala nejvíc hlasů Symfonie č. 8 G dur, op. 88 Antonína Dvořáka. Moravskou filharmonii Olomouc povede její šéfdirigent Jakub Klecker.

 

105

 

„Koncertem na přání jsme chtěli dát všem našim abonentům, příznivcům i celé veřejnosti možnost aktivně se zapojit do programu jednoho z online koncertů, které v této době děláme a kterými alespoň symbolicky suplujeme původní koncertní sezónu. Všechny skladby, které jsme dali do předvýběru, byly atraktivní a hlasující neměli jednoduchou volbu,“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Jonáš Harman a dodává: „Po skončení hlasování jsme vylosovali pět hlasujících, kteří získají po dvou vstupenkách na libovolný koncert v rámci sezony 2021–2022 dle vlastního výběru.“

 

Foto: MfO, Štěpán Látal

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.