neděle, 18 duben 2021 08:30

Nedaleký Moritzburg Festival bude opět open air

Autor:

Zhruba hodinku od našich severních hranic vzdálený zámek Moritzburg bude opět hostit letní řadu koncertů s názvem Moritzburg Festival, a to už po devětadvacáté. Pod uměleckým vedením violoncellisty Jana Voglera se pořadatelé těší na léto plné komorní hudby pod hvězdami. Festival se uskuteční od 7. do 22. srpna a koncerty se budou konat na Severní terase zámku. Vystoupí na pětadvacet mezinárodních sólistů, například kanadský klavírista Louis Lortie, avšak zahrají i umělci domácí – hobojista Albrecht Mayer či houslistka Veronika Eberle. Tu může naše publikum vidět už brzy, a sice se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod taktovkou Alexandera Liebreicha 14. června, kdy společně v české premiéře přednesou nový Houslový koncert japonského skladatele Toshia Hosokawy.

 

401

 

„Hudba v dobách pandemie bojuje za svou existenci. Hudebníci a diváci se však na koncerty v nádherném prostředí zámku Moritzburg těší. Nezklameme je,“ slibuje umělecký ředitel festivalu Jan Vogler.

Letos uvedou organizátoři festivalu dvaadvacet koncertů s nejvýznamnějšími díly – například pozdním Oktetem B dur Maxe Brucha nebo Předehrou na hebrejská témata Sergeje Prokofjeva. Během tohoto koncertu dojde na koncertní přednášku herečky Hannelore Kochové, která bude číst texty saského autora Stefana Heyma a připomene tak tisíc sedm set let historie hebrejské kultury v Německu.

 

402

 

Festival zve také studenty hudby z celého světa, aby se stali součástí Moritzburg Festival Academy, kterou vede manželka Jana Voglera, houslistka Mira Wang. V Moritzburg Festival Orchestra hraje pod taktovkou šéfdirigenta Josepa Caballé-Domenecha čtyřicet hudebníků, kteří vystupují na koncertech komorní hudby během festivalových dnů.

Prodej vstupenek na festival byl zahájen 12. dubna. Více informací na www.moritzburgfestival.de.

 

404

 

Foto: Steffen Heinicke, Oliver Killig

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.