středa, 14 duben 2021 10:34

Pardubické hudební jaro pokračuje zítra dalším online koncertem

Autor:

Třiačtyřicáté Pardubické hudební jaro začalo v březnu festivalovým prologem s příznačným názvem Fortuna volubilis (Štěstěna vrtkavá) ve Vojtěchově sále pardubického zámku, dále Slavnostním zahajovacím koncertem v Sukově síni Domu hudby k výročí sto osmdesáti let od narození Antonína Dvořáka, koncertem Lobkowicz tria a minulý týden to byl koncert souboru Barocco sempre giovane s názvem Dialog varhan a smyčců. Publikum však tentokrát nahradily kamery a mikrofony. Zítra, ve čtvrtek 15. dubna, od 19 hodin budou pořadatelé na sociálních sítích vysílat další koncert z Hudebního sálu pardubické radnice, a to se sólisty – houslistou Janem Talichem, violistou Jiřím Kabátem a opět s komorním orchestrem Barocco sempre giovane.

 

202

 

„V druhé polovině dubna plánujeme ještě tyto online koncerty: Z Kostela sv. Jakuba Staršího koncert Krása varhan a zpěvu s varhanním virtuosem Jaroslavem Tůmou, sopranistkou Petrou Alvarez a tenoristou Rafaelem Alvarezem. Z Kostela svatého Vavřince ve Vysokém Mýtě budeme vysílat koncert sdružení špičkových českých hráčů na žesťové nástroje Czech Brass. Zejména se můžeme těšit na Charpentierovo Te Deum, slavné skladby Bachovy i P. J. Vejvanovského,“ zve umělecký ředitel a dramaturg festivalu Josef Krečmer s tím, že by mělo ještě dojít na program s názvem Requiem za Viléma z Kostela svatého Jana Křtitele v Pardubicích, které nebylo možné vysílat v den jeho úmrtí 8. dubna.

 

101

 

„Vážení příznivci Pardubického hudebního jara, v této chvíli je předčasné hovořit o dalších streamech a náhradních termínech festivalových koncertů. Stručně řečeno: vyčkáváme, až nám to pandemická situace a vláda dovolí. Samozřejmě dáme vždy přednost živým koncertům, které se, jak pevně věříme, uskuteční v náhradních termínech. Poněkud se tedy ono jaro z názvu našeho festivalu protáhne, možná až do konce tohoto kalendářního roku. Děkujeme za pochopení,“ vysvětluje Josef Krečmer. Více k termínům dalších streamů se dočtete zde

 

100

 

Foto: Pardubické hudební jaro, Fb Czech Brass

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.