úterý, 16 březen 2021 08:17

Drážďanský hudební festival plánuje sezónu živě i online

Autor:

Drážďanský hudební festival v současné době připravuje svou 44. sezónu. Koncerty by se měly konat od 14. května do 12. června. V rámci řady koncertů vystoupí například klavíristé Rudolf Buchbinder, Emanuel Ax, Tiffany Poon, řada komorních uskupení, z orchestrů pak London Symphony Orchestra se Simonem Rattlem, Sächsische Staatskapelle Dresden s Christianem Thielemannem, Vídeňští filharmonikové s Danielem Hardingem, Drážďanský festivalový orchestr s Danielem Gattim nebo náš Symfonický orchestr Českého rozhlasu se svým šéfdirigentem Alexanderem Liebreichem. Cílem pořadatelů je poskytnout publiku mezinárodně obsazené hudební akce pod heslem Dialogy v Drážďanech. Nejvyšší prioritou však zůstává ochrana zdraví publika a organizátorů. Z tohoto důvodu je intendant Jan Vogler a jeho festivalový tým v neustálém spojení s politiky, umělci a festivalovými partnery.

 

200

 

V těchto dnech, téměř dva měsíce před zahajovacím koncertem, se formuje uspořádání festivalu – mnoho umělců a souborů souhlasilo, že vystoupí dvakrát, aby si mohlo užít hudbu více posluchačů. Hudební setkávání se uskuteční s omezeným počtem diváků, často pod širým nebem a některé koncerty budou přesunuty do větších prostor.

Festivalové dění umožní sledovat zejména starším a ohroženým lidem streamování, avšak virtuální přístup potěší i posluchače z celého světa. Na žádost města Drážďan budou vybrané koncerty přesunuty na červenec a srpen jako příspěvky letních vystoupení v Drážďanech. Veškeré informace týkající se programu, dvojitých koncertů, plánů, odložení a náhradních programů jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách Drážďanského hudebního festivalu.

 

Foto: Fb festivalu

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.