úterý, 02 březen 2021 11:41

Letní hudební akademie Kroměříž s Mladými filharmoniky Dvořákovy Prahy

Autor:

O letošní Letní hudební akademii Kroměříž jsme před nedávnem psali. LHAK ve spolupráci s Akademií klasické hudby připravuje také orchestrální akademii, ze které vzejde členská základna pro orchestr s názvem Mladí filharmonici Dvořákovy Prahy. Akademie bude pracovat pod vedením dirigenta Tomáše Netopila. Orchestr vystoupí veřejně na koncertě v kroměřížské Květné zahradě 19. srpna a následně 14. září na MHF Dvořákova Praha.

 

104

 

Akademie zadala objednávku nové kompozice pro toto těleso, kterou vytvoří skladatel a kytarista Lukáš Sommer. Skladba má reflektovat dvořákovské téma s přihlédnutím k 1100. výročí úmrtí svaté Ludmily a s ním souvisejícímu vzniku Dvořákova oratoria o této světici. Provedení zbrusu nové kompozice poprvé zazní na koncertě v Kroměříži.

Pořadatelé uvádějí, že výuka orchestrální hry je součástí celkového výukového programu určeného frekventantům LHAK. Smyslem projektu je zprostředkovat studentům středních a vysokých hudebních škol aktivní zkušenost s profesionální přípravou koncertního provedení studovaných skladeb. „Myšlenka založení Orchestrální akademie v rámci Letní hudební akademie Kroměříž jako pracovní základny Mladých filharmoniků Dvořákovy Prahy vznikla v roce 2019 z iniciativy ředitele Akademie klasické hudby a MHF Dvořákova Praha, klavíristy Jana Simona a dirigenta Tomáše Netopila,“ doplňují.

 

105

 

Foto: Fb Akademie

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.