sobota, 20 únor 2021 11:07

DramMatic je novým virtuálním 3D divadlem

Autor:

Opera studio Praha v reakci na protiepidemická opatření a s nimi spojená omezení v oblasti živé kultury přichází se zcela novým konceptem divadla, a to ve spojení s moderními technologiemi. Ve spolupráci s platformou Confer-O-matic vyvinuli pořadatelé virtuální 3D divadlo, které přináší vše, co milovníkům kultury chybí – živé umění, setkání s přáteli, charakteristickou atmosféru divadla nebo koncertní síně i kontakt s ostatními diváky.

 

103

 

„21. března od 19 hodin proběhne v divadle DramMatic zahajovací koncert. Připraveny jsou pro vás operní árie i setkání s přáteli ve virtuálním 3D světě. Čestným hostem zahajovacího koncertu bude houslový virtuos Pavel Šporcl. Sólisty Opera studio Praha doprovodí Komorní filharmonie Pardubice a celým večerem bude provázet novinář, publicista, moderátor a redaktor Českého rozhlasu Dvojka Václav Žmolík,“ uvádějí pořadatelé. Koncert bude dirigovat Sébastien Bagnoud a sólové pěvecké výkony přednesou Karolína Cingrošová, Anita Jirovská, Daniel Klánský a Barbora Ďubeková.

 

104

 

Organizátoři představují nový projekt blíže: „Naše platforma vám i v době pandemie zprostředkuje kulturní zážitek v jeho co nejautentičtější podobě. Umožní vám opět zažít radost z hudby i nenahraditelný pocit sdílení. S přáteli se domluvíte na setkání v parku či před divadlem a na základě zakoupené vstupenky vejdete společně do světa 3D. Vyberete si postavu podle vašich představ oblečenou do gala. Jejím prostřednictvím, stejně jako v počítačové hře, vstoupíte do světa, kde se před vámi objeví virtuální prostor divadla, jeho hlediště a jeviště. Když vejdete do sálu, uvidíte ostatní diváky a stejně jako v divadle si ještě před začátkem představení můžete popovídat. Nyní je již tma, otevírá se opona a začíná koncert, který probíhá živě, bez záznamu.“

V rámci hudebního večera zazní skladby Antonína Dvořáka, Jacquese Offenbacha, Wolfganga Amadea Mozarta, Ambroise Thomase, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a Ludwiga van Beethovena. „Pokud se rozhodnete spojit zážitek kulturní se zážitkem gurmánským, dovezou vám vybrané restaurace objednané jídlo až do domu. Nakonec tedy můžete společně s přáteli ještě na dálku povečeřet a nechat v sobě doznít mimořádný večer,“ doplňují autoři projektu. Více o něm se dočtete zde.

 

Foto: Confer-o-matic, Fb Opery Studio Praha

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.