sobota, 20 únor 2021 09:02

Smetanovské dny zahájí Má vlast s Iwasakim v regionální TV

Autor:

Letošní 41. ročník festivalu Smetanovské dny bude slavnostně zahájen ve čtvrtek 4. března cyklem symfonických básní Má vlast Bedřicha Smetany v podání Plzeňské filharmonie, která je i pořadatelem celé hudební přehlídky. Koncert bez publika z prostor velkého sálu Měšťanské besedy v Plzni bude dirigovat Chuhei Iwasaki a nabídne ho od 19 hodin regionální televize TV ZAK. Pořadatelé na tvorbě programu spolupracují s řadou institucí regionální i celorepublikové působnosti. Připraveny jsou výstavy, workshopy, divadelní a koncertní vystoupení, v nichž se publiku představí významné osobnosti domácí a zahraniční scény. Kompletní program je k nahlédnutí zde.

 

100

 

„Silný umělecký zážitek lze očekávat nejen od zahajovacího koncertu, ale těšit se můžeme na dokončení souborného provedení Beethovenových smyčcových kvartetů, jehož uměleckým garantem je opět Michal Kaňka, na klavíristu Davida Livelyho na koncertě s názvem ‚Beethoven Plus‘ či Scholu Gregorianu Pragensis v Kostele sv. Jana Nepomuckého,“ uvádějí pořadatelé a dodávají, že mimořádným hudebním i vizuálním zážitkem má být koncert s názvem „Planety a Moravia Brass Band“, který bude doplněn filmovou hudbou ze snímků Hvězdné války, Gladiátor, Zachraňte vojína Ryana a dalších.

 

101

 

„Divadlo Josefa Kajetána Tyla přispěje do festivalového programu představením Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta a Papageno v kouzelném lese. Zajímavé výstavy jsou přichystány v Západočeském muzeu, Západočeské galerii a ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje,“ seznamují s dalším programem pořadatelé a uzavírají svou nabídku pozvánkou: „Hudba a umění sbližují, vytvářejí mezilidská pouta, přináší radost a vytržení z běžného stereotypu. V duchu této představy jsme – stejně jako v letech minulých – věnovali veškerou možnou péči přípravě programu a věříme, že si v naší nabídce najdete potěšení a inspiraci.“

 

Foto: Fb Moravia Brass Band, Roberto Viglianisi

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.