úterý, 16 únor 2021 09:00

DJKT Netopýrem online zahájí PRVNÍ ŘADU U VÁS DOMA

Autor:

Divadlo Josefa Kajetána Tyla v Plzni přináší online projekt s názvem PRVNÍ ŘADA U VÁS DOMA. Každou sobotu večer, počínaje tou nadcházející, nabídne plzeňský stánek online představení ze záznamu, a to prozatím až do 10. dubna. V sobotu 20. února nastartuje řadu představení záznam z předpremiéry Straussovy operety Netopýr. Ta se konala 13. února a sólově v ní vystoupili Amir Khan, Ivana Veberová, Radka Sehnoutková, Tomáš Kořínek, Jakub Hliněnský, Jan Hnyk, Jana Foff Tetourová, Jiří Kubík, Jan Ježek a Roman Dušek. Účinkoval také Balet DJKT. Sbory nastudoval Jakub Zicha a vše hudebně vedl Jiří Petrdlík. Režie se zhostil Martin Otava.

 

103

 

„Mnoho klasických operet má krásnou hudbu, ale pro dnešního diváka příliš naivní děj. K těm několika málo dílům, která obstojí i před dnešním divákem, patří Straussův Netopýr,“ uvádí dramaturgie opery. Netopýr byl napsán na libreto autorské dvojice Carl Haffner a Richard Genée podle vaudevillu Henryho Meilhaca a Ludovica Halévyho s názvem Le Réveillon.

„To, že máme zavřené dveře, neznamená, že nehrajeme! Buďte s námi online! Necháme Vás zhlédnout premiéry i stálice na našem repertoáru z první řady. A ani nebudete muset nikam chodit!“ vyzývá ke sledování řady představení DJKT.

 

1002

 

Jak divadlo uvádí, každou sobotu od 19 hodin může publikum vyrazit za divadlem. „Za symbolické vstupné si budete moci vychutnat představení z našich tří scén dle svých preferencí a kdekoli, kde se budete zrovna nacházet. A nezapomněli jsme ani na ty nejmenší! Zařadili jsme do programu pohádky, které budeme vysílat v neděli od 10.00. Vstupenky pořídíte na GoOut, předprodej byl spuštěn v pondělí,“ informují pořadatelé a vysvětlují, jak funguje online objednávka s tím, že po úhradě vstupenky obdrží zájemce den před vysíláním vybraného představení odkaz s návodem, jak si představení pustit. „A má to ještě jednu výhodu – kapacita není omezená, nemusíte se proto bát, že by se na Vás nedostalo. Předprodej všech vstupenek ukončujeme vždy hodinu před začátkem daného představení,“ doplňuje divadlo.

Do konce března se diváci mohou těšit mimo jiné ještě na dvě opery, a sice Janáčkovu Věc Makropulos a Smetanovu Prodanou nevěstu. Obě vysílání v předstihu připomeneme.

 

1003

 

Foto: archiv divadla, Irena Štěrbová

*KlasikaPlus.cz

-- redakce --

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.